Apel rozpoczęła pani   dyrektor szkoły, Mariola Nawrocka. Przypomniała, że wybór Gabriela Narutowicza, wybitnego inżyniera, konstruktora hydroelektrowni i pierwszego prezydenta niepodległej Polski na patrona szkoły wiązał się z funkcjonującą na terenie gminy Gniewino elektrownią wodną, a także z faktem, że swoim życiem osobistym, zawodowym i politycznym Narutowicz udowodnił, że jego postawa jest godna szacunku i uznania. Po tych słowach odśpiewano hymn szkoły. Hymn szkoły śpiewał chór szkolny pod opieką Marii Witkowskiej.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI b i VIa: Karolina Skrzypczak, Michał Wawrzak , Mikołaj Oleszek, Wiktoria Patelczyk, Małgorzata Bohdziul, Marcel Klarecki, Przemysław Nowotarski, Dorota Wróblewska, Zuzanna Niedbała i Michał Boruszewski uczeń klasy 5a  pod opieką Aleksandry Kalkowskiej i Marii Witkowskiej. Była  prezentacja multimedialna, łącząca fragmenty z filmu „Śmierć prezydenta" z nagraniami archiwalnymi.  Na koniec zaprezentowano dorobek Narutowicza w dziedzinie budowy elektrowni wodnych w Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Włoszech i w Polsce.

więcej na 24.kaszuby.pl