Konkurs ,, Zdrowe odżywianie to zdrowy styl życia”

Dnia 27 lutego 2015r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie odbył się konkurs międzyszkolny ,, Zdrowe odżywianie to zdrowy styl życia” pod hasłem Śniadanie daje moc.

W konkursie brały udział dwie uczennice z naszej szkoły Weronika Mach kl 2a gim i Dominika Nastały kl 2a gim. Celem konkursu było: propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, upowszechnianie znaczenia różnorodnego i zbilansowanego sposobu odżywiania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zalecenia piramidy żywienia, uświadomienie konieczności dokonywania własnych wyborów żywieniowych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów, integracja młodzieży. Uczennice pod opieką Aleksandry Kalkowskiej przygotowały prezentację śniadanie na 6+, przygotowały się pod kątem teoretycznym i praktycznym.