Dnia 31 marca 2015r w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego ,, Żyj smacznie i zdrowo” Winiary którego misją było przekazanie młodzieży zasad prawidłowego  i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego rodzinnego spożywania posiłków. W programie brali udział uczniowie klasy 2a gimnazjum pod opieką Aleksandry Kalkowskiej. Na podsumowanie zostali zaproszeni nauczyciele , dyrekcja i wszystkie klasy gimnazjalne. Uczniowie sami wykonali potrawy. Przygotowali dwa stoiska: pierwszy ze zdrową żywnością a drugi z fastfoodami. Pokazali prezentację i filmik na temat 10 zasad prawidłowego odżywiania, uświadomili co zawiera w sobie coca- cola, chipsy, napoje izotoniczne, hamburgery, hod-dogi, słodycze jak negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia.

Zaprezentowali zdrową żywność jak ją przygotować i ile zawiera kalorii i składników odżywczych.

Goście i uczniowie otrzymali książeczki kulinarne zawierające przepisy na smaczne i zdrowe dania ,, Winiary” oraz uczestniczyli w degustacji przygotowanych posiłków. Na podsumowanie została przedstawiona prezentacja o chorobach układu pokarmowego i filmik który przygotowali uczniowie biorący udział w programie.