"Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy"

W czerwcu 2014 roku zakończył się Projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską”.

Lider projektu:

Departament Edukacji i Sportu/Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Partnerzy:

Fundacja Navigare Mateusza Kusznierewicza (w zakresie szkół podstawowych)

Liga Morska i Rzeczna (w zakresie gimnazjum)

W naszej szkole w projekcie biorą udział 3 grupy ośmioosobowe z klasy 5b. Uczniowie realizują wybrane przez siebie zadania:

Grupa 1 w składzie: Niedbała Zuzanna, Ruszkiewicz Julia, Wasilewska Natalia, Grzybowska Weronika, Wilandt Maja, Milewska Paulina, Patelczyk Wiktoria, Komkowska Milena pracują nad zadniem ,, Jak ryby przystosowały się do życia w wodzie” - strefy morza oraz popularne gatunki ryb.

Grupa 2 w składzie: Reszka Daniel, Maksymiuk Adrian, Żywicki Filip, Ruszkiewicz Rafał, Radomski Krzysztof, Wierzbicki Błażej, Staszewski Jakub, Semmerling Mariuszpracują nad tematem ,,Mój statek dbający o stan czystości wody w Morzu Bałtyckim”.

Grupa 3 w składzie: Skrzypczak Karolina, Wróblewska Dorota, Soyka Klaudia, Białk Norbert, Wawrzak Michał, Miotke Patrycja, Niewola Michał, Oleszek Mikołaj analizują zadanie,, Atrakcje Morza Bałtyckiego, kraje sąsiadujące z Morzem Bałyckim.”

Grupy pracowały pod opieką Aleksandry Kalkowskiej i Barbary Bach.

Celem projektu :

-skuteczne, efektywne oraz atrakcyjne dla uczniów rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez tematykę morską i żeglarską,

-nowa kompleksowa oferta edukacyjna służąca realizacji programów rozwojowych szkół podstawowych i gimnazjów,

-budowanie tożsamości regionalnej i makroregionalnej,

-walory poznawcze, wychowawcze i sportowe żeglarstwa,

-wykorzystanie lokalnej infrastruktury wodnej województwa pomorskiego.

WAŻNE !!!

Dnia 02. marca 2015r odbędą się warsztaty dla uczniów w ramach projektu: „Pomorskie - dobry kurs na edukację”

Godzina: 8.45 ( 4 godz. lekcyjne)

Trener: psycholog Paulina Piechowiak