Mikołajki

    4 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowy dzień - Mikołajki. Tego dnia już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu  w naszych salach panowała mikołajkowa atmosfera.  Dzieci  z cierpliwością czekały na upragnionego gościa. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy,  które  specjalnie dla Niego przygotowały. Niestety zapracowany Św. Mikołaj nie odwiedził nas osobiście, ale zostawił list i worek prezentów.  Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach wykonując wszystkie zdania, jakie im powierzył Święty Mikołaj. Wspólnie tańczyły, śpiewały, układały rymowanki, uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, panie obdarowały dzieci prezentami przysłanymi przez Św. Mikołaja.

 

 

więcej zdjęć

 

ANDRZEJKI

    Dnia 27 listopada 2015r. w punkcie przedszkolnym w Gniewinie odbyła się  Zabawa Andrzejkowa. Tego dnia w naszym przedszkolu panował magiczny nastrój. Wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.  Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały igłą serduszka z imionami a także przy pomocy ,,czarodziejskiej butelki ” dowiadywały się , co czeka  je w przyszłości. Nie zabrakło również konkursów, tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

    W dniu 26.11.2015 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno     w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Dlatego postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko to, co wiąże się z misiem. Dzień rozpoczęliśmy poranną gimnastyką z misiem potem był misiowy masażyk a następnie tańce do piosenek „Pluszowy Miś”, „ Jadą, jadą misie”, „Miś z laleczką”. Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Dzieci w tym dniu wyklejały sylwety misi młodsze płatkami owsianymi a starsze włóczką. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie.

 

 

11 Listopada Święto Niepodległości

    10 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości, przedszkolaki z naszego przedszkola poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Tematy historyczne                         i narodowe nie jest łatwo przekazać takim maluchom, ale w naszym przedszkolu takich tematów nie unikamy. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. Czcząc pamięć tamtych dni wszystkie przedszkolaki i panie zaśpiewały Hymn Polski. Po zakończeniu dzieci wraz z paniami przygotowały kotyliony i udały się pod pomnik poległych za wyzwolenie z ziemi gniewińskiej, aby zapalić znicz i uczcić pamięć poległych.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

    Dnia 29 października 2015 r. w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”.

Przedszkolaki zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Perfekcyjnie opanowały powierzone im role. Były uśmiechnięte, chętnie prezentowały się na scenie. Po zakończonej części artystycznej oraz złożeniu przez dzieci przysięgi, Pani Lucyna Pałubicka, Wicedyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie, dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka.

 


 

AWANTURKA Z LEŚNEGO PODWÓRKA

     Dnia 16 października 2015 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie wybrały się na spektakl teatralny pt. ,,Awanturka z leśnego podwórka’’ do Centrum Kultury. Wydarzenie zorganizowała Agencja Artystyczna ,,ATRYBUT’’. "Awanturka z leśnego podwórka”, to pełna przygód bajka, której akcja rozgrywa się w prawdziwie leśnej scenerii. Bohaterami historii są: Zajączek, uroczy romantyk; ufny i dobroduszny Jeżyk; Gąska Pralinka, łakomczuszek oraz sprytny i przebiegły Lisek. Zwierzęta te w  humorystyczny sposób uczyły dzieci, że najważniejsze w życiu są  wzajemny szacunek i miłość. Prosta fabuła oraz fakt, że dzieci brały czynny udział w przygodach leśnych bohaterów sprawiły, że atmosfera panująca wokół była niezwykle radosna.   

 

Dzień warzyw i owoców
Dnia 26 października 2015 roku w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbył się dzień warzyw i owoców. Celem zajęć było pokazanie przedszkolakom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie, jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. W tym wyjątkowym dniu każde z dzieci przyniosło do przedszkola swój ulubiony owoc i ulubione warzywo. 
 
Spartakiada rodzinna
 

    Dnia 20 maja odbyła się w Kostkowie II Spartakiada Przedszkolaków. Udział w niej wzięło pięć placówek wychowania przedszkolnego.

W sportowych zawodach wystartowały drużyny reprezentujące przedszkola z Kostkowa, Gniewina, Rybna, Wierzchucina oraz Choczewa.

czytaj więcej

 

Zajączek w przedszkolu

    Na kilka dni przed świętami przedszkolaki otrzymały list od Wielkanocnego Zajączka, w którym zapowiedział swoją wizytę. Dzieci oczekiwały na niego z niecierpliwością i chętnie wykonywały różne pisanki i świąteczne dekoracje. Nagrodą za nie były upominki ukryte przez Zajączka, których szukanie sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki ucieszyły się, że Zajączek Wielkanocny o nich pamiętał.

 

 czytaj więcej

 

Pożegnanie zimy


    W dniu 23 marca 2015 r. tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy.W tym celu na ten dzień przedszkolaki wraz z paniami przygotowały  Marzannę.

czytaj więcej

 

Smykolandia w Lęborku

 

    Dnia 18 marca 2015 dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie wybrały się na wycieczkę do Lęborka. Smykolandia słynie z wielkiego placu zabaw, który mieści się w zamkniętym budynku.
    
   

 

„Z iluzją na ty”

 

    Dnia 13. 03. 2015 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego wybrały się do pobliskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. Z iluzją na ty - magic show. 

czytaj więcej

 

DZIEŃ KOBIET

  

    Dnia 9 marca 2015 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy z pomocą nauczycielek wykonali laurki, które uroczyście wręczyli dziewczynkom składając przy tym serdeczne życzenia. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce oraz słodkiego poczęstunku.

 

 

 

wiecej zdjęć

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

    W poniedziałek 16 lutego 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Zgodnie z tematyką dzieci były poprzebierane za różne postacie bajkowe. Wśród uczestników balu były wróżki, królowe i królowie, rycerze, biedronki, motylki, ale również nie zabrakło Strażaka, Piratów, Spidermana, czy innych barwnych postaci.       

 

czytaj więcej


 „ Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

 

    Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego w dniach od 26.02 do 30.02.2015 r., wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję "Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę".

 

 czytaj więcej

 

Dzień Babci i Dziadka

 

    W dniu 30 stycznia 2015 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. 

 

czytaj więcej

 
Wigilia w przedszkolu
 

    Dnia 19 grudnia 2014 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Na naszych stołach królował tradycyjny barszcz oraz ryba. Tego dnia nie zabrakło też wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Dzieci jednak najbardziej ucieszyły odwiedziny Gwiazdora, który przyniósł dla wszystkich wspaniałe prezenty. Ten wyjątkowy dzień minął w atmosferze wzajemnej życzliwości oraz przyjaźni.

 

  więcej zdjęć

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     Dnia 26 listopada 2014 r., w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. 

czytaj więcej

 
Andrzejki

   Dnia 28 listopada 2014 roku w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci zabawa andrzejkowa, której tematem przewodnim był świat realny łączący się ze światem magii, czarów i wróżb.

 

 

czytaj więcej

 

 

Mobilne Planetarium ANTARES

W piątek 7 listopada 2014 naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. Dzieci w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznały Układ Słoneczny. 

 

 

czytaj więcej

 

 

Przedstawienie Królewna Śnieżka 

    Dnia 03. 11. 2014 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego wybrały się do pobliskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. Królewna Śnieżka w wykonaniu Teatru Lalek „Tęcza” z Słupska.

 

 czytaj więcej

 
Pasowanie na Przedszkolaka

    Dnia 30 października 2014 r. w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”.

 

 

Witaminowa przygoda

 

 czytaj więcej

Dzień warzyw i owoców

    Dnia 6 października 2014 roku w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbył się dzień warzyw i owoców. Celem zajęć było pokazanie przedszkolakom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie, jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych.

czytaj więcej

 

 

Gospodarstwo Rolne

    Dnia 18 września 2014 dzieci z Punktu Przedszkolnego wybrały się do pobliskiego Gospodarstwa Rolnego pana Romana Lewandowskiego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą rolnika, gospodarstwem wiejskim i jego zabudową oraz mieszkającymi na gospodarstwie zwierzętami.

 

czytaj więcej

 

Uroczystości w Punkcie Przedszkolnym
w roku 2014/2015

 

czytaj więcej

Uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego 2013/2014

Dnia 24.06.2014 w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2013/ 2014 . Wzięli w nim udział zaproszeni goście: m.in. p. wicedyrektor Lucyna Pałubicka oraz rodzice dzieci.

czytaj więcej

Wycieczka do Sea Park w Sarbsku

Dnia 25.06. 2014 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie wybrały się na wycieczkę do rekreacyjno – edukacyjnego „ Sea Parku” w Sarbsku. Przedszkolaki miały tam możliwość obejrzenia wielu eksponatów związanych z fauną mórz i oceanów, a także z kulturą i historią Pomorza.      

czytaj więcej

Dzień Mamy i Taty

Dnia 05.06.2014 w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Rozpoczęła ją p. wicedyrektor Lucyna Pałubicka witając serdecznie zebranych gości.                                                                                                          

czytaj więcej

Podczas zajęć...

więcej zdjęć

Spartakiada przedszkolaków

W dniu 15.05.2014r. w godz. 10.00 do 14.00 w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie odbyła się impreza integracyjna – „Spartakiada”. Dzieci z punktu przedszkolnego w Gniewinie były bardzo podekscytowane tym wyjazdem. W Spartakiadzie brały udział dzieci z czterech placówek przedszkolnych. Imprezę sportową prowadziła I. Kowalczyk, która powitała zebranych gości i zachęciła dzieci do aktywnego uczestnictwa w spartakiadzie.

czytaj więcej

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 08 maja 2014 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzieci miały możliwość zwiedzania remizy. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki oglądały wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy. Strażacy opowiedzieli dzieciom jak wygląda akcja ratunkowo-gaśnicza. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Niebywałą atrakcją okazała się możliwość przymierzenia stroju strażackiego, a także przejażdżka wozem strażackim.

więcej zdjęć

Wielkanocny zajączek i malowanie jaj.

Dnia 16.04.2014r. dzieci z Punktu Przedszkolnego wybrały się na plac zabaw gdzie czekała na nich miła niespodzianka. W tym wyjątkowym dniu dzieci były bardzo grzeczne i z niecierpliwością czekały na prezenty od wielkanocnego zajączka.  Była ciepła słoneczna pogoda. Dzieci z obu grup z wielkim entuzjazmem poszukiwały słodkich upominków przyniesionych przez zajączka, które przyniosły im mnóstwo radości.

Podczas przygotowań do Wielkanocy, dzieci malowały także wielkanocne jajka.

czytaj więcej

Topienie Marzanny

Dnia 21.03.2014r. obchodziliśmy w przedszkolu pierwszy dzień wiosny. Dzieci z  grupy starszej dzień wcześniej wraz z panią zrobiły Marzannę symbolizującą zimę. Następnego dnia obie grupy przeszły się wraz z kukłą Marzanny na pobliski staw. Podczas wspólnego spaceru dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Marzanna” oraz „Maszeruje wiosna”. Następnie bardzo głośno powiedziały nauczoną wcześniej rymowankę, panie wyrzuciły podpaloną kukłę do wody a dzieci zaczęły przywoływać wiosnę. Prośby i zaklęcia chyba się udały, bo zaświeciło słońce i wszystkie dzieci pobiegły szukać oznak wiosny na terenie ogrodu przedszkolnego.


Dzień Kobiet

więcej zdjęć

Bal Karnawałowy

19 lutego 2014 r. odbył się Bal Karnawałowy. W tym roku dzieci przeżyły podróż do krainy baśni. Przy dźwiękach piosenki "Jedzie pociąg z daleka" wyruszyły w zaczarowaną podróż. Taneczny pociąg zatrzymywał się na różnych stacjach. Były to baśnie "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach", "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek" oraz "Kopciuszek". Na każdym przystanku pojawiała się wróżka, która pomagała rozpoznać baśń, opowiadała jej fragment, a potem zapraszała dzieci do wykonania pewnych zadań. W trakcie balu znalazł się również czas na słodki  poczęstunek.

więcej zdjęć

Dzień Babci i Dziadka

            13 lutego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym szczególnym rodzinnym dniu nie zabrakło życzeń, wierszy, piosenek i tańców, które były wyrazem wdzięczności wobec kochanych dziadków za miłość, troskę, wsparcie, pomoc, a przede wszystkim za czas i chwile spędzone właśnie z nimi.

          Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Goście podziwiali występy młodych artystów nie kryjąc wzruszenia i radości z wnucząt.  Uroczystości zorganizowane zostały dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów. Po przedstawieniach czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

więcej zdjęć