Dnia 20 maja odbyła się w Kostkowie II Spartakiada Przedszkolaków. Udział w niej wzięło pięć placówek wychowania przedszkolnego.

W sportowych zawodach wystartowały drużyny reprezentujące przedszkola z Kostkowa, Gniewina, Rybna, Wierzchucina oraz Choczewa.

Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej, wzmacnianie wiary we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami, a także wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

Zadania, które miały wykonać drużyny, wymagały od zawodników skoczności, zwinności, szybkości oraz  umiejętność współpracy w zespole.

Przedszkolaki poradziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach.

Najwięcej punktów zdobyli mali sportowcy z przedszkola w Kostkowie. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z przedszkola w Wierzchucinie. Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie zajęły trzecie miejsce.

Wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali medale, dyplomy, drobne upominki oraz moc pozytywnej energii.

Po sportowych zmaganiach na  wszystkich czekał słodki poczęstunek.