Podsumowanie konkursu plastycznego

pt.”Wiosna w kolorach”

 

    Zakończył się konkurs rysunkowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, którego tematem przewodnim była wiosna.

czytaj więcej

Ach co to był za bal!

    W czwartek 18 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny którego tematem przewodnim był Top Gear. Tradycyjnie rozpoczął się on polonezem w którym tańczyło aż 21 par! W trakcie tej pięknej uroczystości działo się wiele: uczniowie z 3Ga przygotowali koncert wprowadzający w temat balu, Marek Kotulski przebrany za Stiga wręczał nauczycielom śruby w nagrodę za ich trud włożony w ich edukację, Karol Nadolski z Łukaszem Jung pięknie grali i śpiewali, a kochani rodzice naszym przyszłych absolwentów przygotowali pyszny poczęstunek, którego finałem był tort z wizerunkiem głównego bohatera Top Gear. W trakcie trwania balu można było robić pamiątkowe zdjęcia które obejrzeć można na stronie Fotobudka Smile, hasło do galerii to GIMBAL

http://fotobudka-smile.pl/

więcej zdjęć

Szalone lata 70-te!

    W piątek 19 czerwca 2015r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie uczniowie i nauczyciele po raz kolejny zorganizowali Dzień z Epoki. Po latach 20 i 30 oraz latach 80- tych przyszedł czas na szalone lata 70- te XX wieku. Dominowały spodnie ,,dzwony”, rozkloszowane bluzki, powiewne sukienki, kołnierzyki ,,śledzie”, peruki w stylu ,,afro”, buty na koturnach. 

 

czytaj więcej

PODWÓJNE SREBRO
       
     Na rozegranych pod koniec maja w Cetniewie Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Lekkiej Atletyce szkół gimnazjalnych reprezentacja z Gniewina wywalczyła dwa srebrne medale. W obu przypadkach wicemistrzem powiatu okazał się Damian Synowiecki, który najpierw wywalczył drugie miejsce w skoku w dal  wynikiem 5,62 m, a potem przybiegł zaraz za prowadzącym bieg na 300 metrów i uzyskał czas 39:37 s. Oba wyniki to doskonałe rezultaty sportowe i zapewne długo nie zostaną pobite przez kolejne roczniki uczniów. Osiągnięcie to jest tym bardziej cenne i godne podziwu, iż zostało dokonane niemal w tym samym czasie, ponieważ obie konkurencje toczyły się równolegle. 

czytaj więcej

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum zwiedzili Oczyszczalnie Ścieków w Gniewinie

 

    Dzięki życzliwości pana Dariusza Rohde w piątek 12 czerwca 2015 roku uczniowie klasy IGa i IGb zwiedzili Oczyszczalnie Ścieków w Gniewinie. W trakcie zwiedzania pierwszoklasiści dowiedzieli się z jakich etapów składa się oczyszczanie ścieków i jakie zanieczyszczenia są usuwane.

 

 

więcej zdjęć

Podziękowania  


    Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie składają Wójtowi Gminy Gniewino panu Zbigniewowi Walczakowi serdeczne podziękowania za wspieranie działań edukacyjnych. Dzięki życzliwości Wójta Gminy Gniewino, pana Zbigniewa Walczaka, możliwe jest rozwijanie w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie Edukacji przez Turystykę. Nieodpłatne udostępnienie autokaru gminnego umożliwiło uczniom zrealizowanie następujących projektów:
-    wyjazdy edukacyjne do teatru w Gdyni i w Gdańsku;
-    ,,żywe” lekcje historii i przyrody, wyjazdy do zoo oliwskiego, do średniowiecznego grodziska w Sopocie, do centrum nauki EXPERYMENT w Gdyni, do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku;
-    poznanie regionu i historii Pomorza- obóz koncentracyjny Stutthof, Toruń, Runowo;

-    poznanie zabytków i historii Polski- Kraków, Wieliczka, Sudety i Kotlina Kłodzka, Praga i Teplickie Skalne Miasto;

-    integracja zespoły klasowego, wyjazd w ramach Zielonej Szkoły do Wygonina.

,,Nasze bezpieczeństwo’’ w Gniewinie

 

    SZS w Gniewinie odbyła się kolejna edycja dnia pod hasłem ,,Nasze bezpieczeństwo’’. W ciągu kilku godzin, dzieci ze szkoły i młodzież z gimnazjum mogły przyjrzeć się pracy służb ratowniczych: Straży Pożarnej i Grupie Ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża. Ponadto uczniowie obejrzeli pokaz przygotowany przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Wejherowa. 

 

czytaj więcej

Program edukacji medialnej
,,Lekcje w kinie”

 

   Samorządowy Zespół Szkół w Gniewinie we współpracy z Centrum Edukacji Filmowej Wołomin realizuje program edukacji medialnej pt: ,,Lekcje w kinie”. Program jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego w szkole podstawowej, w gimnazjum i rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

czytaj więcej

Podsumowanie konkursu ,,Czarodziejski świat baśni’’

    30.04.2015 odbyło się podsumowanie konkursu baśniowego podczas którego został przeprowadzony konkurs klasowy z wiedzy o baśniach. Dzieci odpowiadały na pytania i zagadki. Komisja podsumowała wszystkie zdobyte punkty w czterech etapach konkursu.

 

czytaj więcej

 

Gala wiosenna

    Już od 7 lat witamy wiosnę w naszej szkole w nietypowy sposób. Nie palimy Marzanny, ale witamy tę radosną porę roku piosenką i tańcem.

W tym roku nie zaszczyciły nas swoją obecnością i nie bawiły się z nami klasy trzecie, które z racji Pierwszej Komunii  Św. zostały usprawiedliwione. Pozostałe klasy zaprezentowały się na szóstkę, trzeba przyznać, że mamy zdolne dzieciaki. Pani dyrektor Lucyna Pałubicka, która otwierała i podsumowała galę, stwierdziła, że poziom wykonywanych piosenek i tańców był tak wysoki, że trudno by było wybrać zwycięzcę gdyby był to konkurs. Ciekawe co wymyślą uczniowie z wychowawczyniami w przyszłym roku :)

 

więcej zdjęć

LEKCJA OTWARTA W KLASIE 0C

    30 kwietnia 2015r. w klasie 0c odbyła się lekcja otwarta. Zajęcia profesjonalnie przeprowadzone przez panią Jolę Foks- Styn opierały się w znacznej części na nowoczesnych środkach multimedialnych takich, jak tablica interaktywna czy wizualizer. Dzięki prezentacji multimedialnej przedszkolaki nauczyły się rozpoznawać nazwy drzew i określać z jakich elementów zbudowane jest drzewo, mogły też policzyć kasztany i obejrzeć Ziemię w 3D. Dzieci były bardzo zaangażowane i świetnie się bawiły. Obserwującym zajęcia nauczycielom szczególnie podobała się podsumowująca zajęcia zbiorowa praca dzieci-kolaż „Las dla skrzata”, która zawierała nie tylko elementy plastyki, ale też matematyki czy ekologii.

więcej zdjęć

GRODZISKO SOPOT

      Klasy 4a, 5a i 6b w dniach 28 i 29 kwietnia 2015r. realizowały podstawę programową z historii i społeczeństwa na terenie średniowiecznej osady w Sopocie.
 
 

Pomogli na swój sposób

    19 kwietnia odbyła się w Kostkowie inauguracja sezonu motocyklowego połączona z festynem charytatywnym na rzecz Cezarego Budnika, syna p. Grażyny Budnik, walczącego z nowotworem oczodołu.

czytaj więcej

Wicemistrzowie z Gniewina


     Dnia 27.03.2015 na hali sportowej przy Zespole Szkół w Linii odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Halowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali, zastępca wójta gminy Linia pani Astrida Kaczyńska, prezes Wojewódzkiego SZS w Gdańsku pan Andrzej Byczkowski oraz dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini, pan Jan Trofimowicz, który był głównym organizatorem zawodów.

czytaj więcej

Wizytacja Biskupa

    Dnia 24 marca br. naszą szkolną społeczność odwiedził ks. dr Ryszard Kasyna, biskup pelpliński. Gniewiński Zespół Szkół znajduje się na terenie Diecezji Pelplińskiej, a zatem lokalny biskup wysyła do pracy katechetów i sprawuje pieczę nad ich posługą.

Dostojny gość był świadkiem rozegrania finału konkursu dla klas szóstych Szkoły Podstawowej i pierwszych gimnazjum na temat Wielkiego Postu oraz Triduum Paschalnego i wręczył nagrody zwycięzcom z klasy 1a.

Spotkaniu towarzyszyły życzenia uczniów, występ wokalno-instrumentalny uczniowskiego chóru oraz pytania do Gościa.

ZIELONA SZKOŁA

    Tuż po sprawdzianie klas szóstych uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią   Ewą Miezianko - Pieper wyjechali na „Zieloną Szkołę”. Tym razem  przebywali w Wygoninie, gdzie  zorganizowano dla nich wiele atrakcji i przeróżnych zajęć. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi  wyzwaniami  z pogranicza survivalu. Sprawnie współpracowali w terenie - przy tym bawili się bardzo dobrze. Wszystkich łączyły kreatywne zabawy i wspólne zadania, nikt się nie nudził.

Szóstoklasiści wrócili do domów pełni wrażeń, cudownych wspomnień i nowych doświadczeń.

Dla  uczniów VI a,  to był już trzeci taki wyjazd -  co roku w inny rejon województwa.

I tym razem  zdali oni  egzamin wytrwałości i samodzielności na szóstkę!

Już mogą się szykować do kolejnych wojaży!

                                                                                               

  Podsumowanie projektu "Żyj smacznie i zdrowo"

    Dnia 31 marca 2015r w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego ,, Żyj smacznie i zdrowo” Winiary którego misją było przekazanie młodzieży zasad prawidłowego  i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowaniapierwszych prób gotowania oraz do wspólnego rodzinnego spożywania posiłków. W programie brali udział uczniowie klasy 2a gimnazjum pod opieką Aleksandry Kalkowskiej. Na podsumowanie zostali zaproszeni nauczyciele , dyrekcja i wszystkie klasy gimnazjalne. Uczniowie sami wykonali potrawy. Przygotowali dwa stoiska: pierwszy ze zdrową żywnością a drugi z fastfoodami. Pokazali prezentację i filmik na temat 10 zasad prawidłowego odżywiania, uświadomili co zawiera w sobie coca- cola, chipsy, napoje izotoniczne, hamburgery, hod-dogi, słodycze jak negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia.

Zaprezentowali zdrową żywność jak ją przygotować i ile zawiera kalorii i składników odżywczych.

Goście i uczniowie otrzymali książeczki kulinarne zawierające przepisy na smaczne i zdrowe dania ,, Winiary” oraz uczestniczyli w degustacji przygotowanych posiłków. Na podsumowanie została przedstawiona prezentacja o chorobach układu pokarmowego i filmik który przygotowali uczniowie biorący udział w programie. 

więcej zdjęć

 

Gimnazjaliści na Śląsku

    Między 19 a 22 marca uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w miejscowości Czechowice-Dziedzice na Śląsku. Współpraca między szkołami rozpoczęła się w ramach działań związanych z nadaniem naszemu  gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza, albowiem Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, do którego wybrali się uczniowie, od 1999 roku nosi imię pioniera światowego przemysłu naftowego i wielkiego społecznika. Wartości, którym hołdują nasze szkoły, umożliwiły nawiązanie kontaktu z pespektywą realizacji wspólnych projektów edukacyjnych w przyszłości. Warto wspomnieć, że podczas święta nadania imienia gimnazjum delegacja z Czechowic przybyła na zaproszenie wraz z pocztem sztandarowym, aby wziąć udział w tak ważnym dla nas wydarzeniu.

czytaj więcej

PODSUMOWANIE KONKURSU

”ZWIERZĘTA SĄ WŚRÓD NAS”

         Zakończył się konkurs pt.”Zwierzęta są wśród nas”, który adresowany był do dzieci z klas 0-3. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, korzystanie z różnych źródeł informacji, rozwijanie wyobraźni plastycznej i inwencji twórczej.

czytaj więcej

Konkurs ,, Zdrowe odżywianie to zdrowy styl życia”

  Dnia 27 lutego 2015r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie odbył się konkurs międzyszkolny ,, Zdrowe odżywianie to zdrowy styl życia” pod hasłem Śniadanie daje moc.

W konkursie brały udział dwie uczennice z naszej szkoły Weronika Mach kl 2a gim i Dominika Nastały kl 2a gim. Celem konkursu było: propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, upowszechnianie znaczenia różnorodnego i zbilansowanego sposobu odżywiania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zalecenia piramidy żywienia, uświadomienie konieczności dokonywania własnych wyborów żywieniowych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów, integracja młodzieży. Uczennice pod opiekąAleksandry Kalkowskiej przygotowały prezentację śniadanie na 6+, przygotowały się pod kątem teoretycznym i praktycznym.

 

czytaj więcej

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

 

 

    Apel rozpoczęła pani   dyrektor szkoły, Mariola Nawrocka. Przypomniała, że wybór Gabriela Narutowicza, wybitnego inżyniera, konstruktora hydroelektrowni i pierwszego prezydenta niepodległej Polski na patrona szkoły wiązał się z funkcjonującą na terenie gminy Gniewino elektrownią wodną, a także z faktem, że swoim życiem osobistym, zawodowym i politycznym Narutowicz udowodnił, że jego postawa jest godna szacunku i uznania. Po tych słowach odśpiewano hymn szkoły. Hymn szkoły śpiewał chór szkolny pod opieką Marii Witkowskiej.  

 

 

czytaj więcej

Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt

 

     Zakończyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce koło Wejherowa. Zebraliście: 94 kg suchej karmy i 5 puszek dla psów oraz  9 kg  karmyi 4 puszki dla kotów

 

czytaj więcej

X  MEGAOLIMPIADA WIEDZY

 

    W dniach 23-27 lutego 2015r. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym ,,Lingwista" w Gdańsku odbyła się X Megaolimpiada Wiedzy.

czytaj więcej

KONKURS  WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ-

GABRIELU NARUTOWICZU

 

     Dnia 16 marca 2015 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie odbył się konkurs poświęcony życiu i działalność sławnego patrona szkoły.

Do konkursu przystąpiło najlepszych piętnastu uczniów z klas IV, V i VI wyłonionych podczas eliminacji klasowych.

czytaj więcej

Youngster - „The Night of Songs”
 
    Z piątku na sobotę 27/28 lutego w ramach programu Youngster  w naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem „The Night of Songs”, czyli „Noc Piosenek”.
 
 

POWRÓT KOSZYKÓWKI DO SZKÓŁ

czytaj więcej

FERIE W SZEMUDZIE

    Dnia 06 lutego 2015 roku reprezentacja 12 uczniów  z klasy IV c   pod opieką pana Karola Behrendt wzięła udział w VIII Turnieju Wiejskich Ośrodków Kultury - Szemud 2015, który odbył się w Hali widowiskowo- sportowej w Szemudzie. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Kielno, Gościcino, Szemud i Gniewino. 

 

czytaj więcej

Pomagamy!

    Klasa 5a odpowiedziała na apel Małego Samorządu i przekazała na potrzeby schroniska karmę dla zwierząt.


Bal karnawałowy dla klas 0-3

     23.01.2015 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy klas 0-3,który jak co roku przygotowują opiekunki Małego Samorządu, pani Danuta Różańska i pani Jolanta Foks-Styn. Pięknie przystrojoną salę zawdzięczają dzieci pani Ilonie Jeleśniańskiej i pani Lucynie Trockiej. I tym razem nie zabrakło dzieciom pomysłów na przebranie, były wróżki,księżniczki,cyganki, spidermany, batmany, piłkarze,pingwiny,misie i wiele innych postaci z bajek. Były też konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców i Mały Samorząd Uczniowski. Tańcom i pląsom nie było końca a nad muzyką do tych szaleństw czuwali starsi koledzy z gimnazjum. Dziękujemy im za wspaniałą zabawę.

 

więcej zdjęć

Dzień Babci i Dziadka

     Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Akademię tę z inicjatywy Rady Rodziców organizujemy już corocznie w sali gimnastycznej. W tym roku szkolnym uroczystość ta odbyła się 29 stycznia 2015r.

    Pani dyrektor Lucyna Pałubicka, przywitała wszystkich licznie przybyłych gości, wśród których nie zabrakło również rodziców. Po części oficjalnej odbyła się prezentacja artystyczna klas 0-3. Wierszem,tańcem i piosenką dzieci wyraziły swoją miłość do dziadków, którym wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. W przerwie akademii można było kupić za przysłowiową złotówkę ciasto i kawę przygotowaną przez rodziców i wesprzeć w ten sposób budżet Rady Rodziców.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i życzymy długich lat życia w zdrowiu i pociechy z wnucząt.

więcej zdjęć

Zbieramy pożywienie dla psów i kotów z schroniska!

    Wasi przyjaciele czują, radują się i cierpią podobnie jak ludzie. Od Was zależy, jaki los będzie ich udziałem. Każdy z Was uczniów powinien ostro przeciwstawiać się wszelkim przejawom okrucieństwa wobec zwierząt. Każdego dnia, w miarę swych możliwości, troszczyć się o ich los.                       

          OKAŻCIE  SERCE  i przyczyńcie się do poprawienia losu zwierząt w schronisku w Dąbrówce, przekazując karmę w każdej postaci.                                            

          W dniach   19.01.15 – 20.02.15 odbędzie się w naszej szkole zbiórka pożywienia dla psów i kotów. Przynoście co tylko możecie przez cały ten czas do sal 27 i28. Niech los zwierząt umieszczonychw schronisku nie będzie WAM obojętny! Liczymy na Was! 

                                                                                           Mały  Samorząd Szkolny

 

 Strażacy w naszej szkole!

    W dniach 21,23 i 27 stycznia 2015 roku naszą szkołę odwiedziło dwóch strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewinie- druhowie: Paweł Blokowski i Maciej Melańczuk. Celem tego spotkania było uświadomienie zagrożeń wynikających z pożaru, nauka umiejętnego powiadomienia służb ratowniczych w razie zagrożenia, zaprezentowanie sprzętu gaśniczego, ratowniczego oraz technicznego, którego używają strażacy w czasie swojej pracy. Nie zabrakło także omawiania sposobów ratowania ludzi w różnych sytuacjach.  Dzieci i młodzeż gimnazjalna mogli dotykać i przymierzać niektóre elementy stroju strażaka, co najbardziej im się podobało. Na koniec druhowie w kilku zdaniach opowiedzieli jak wygląda życie strażaka w Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

    W imieniu dzieci i młodzieży bardzo dziękujemy druhom za tą lekcję!

 

więcej zdjęć

Gimnazjum ma swojego patrona!

    Dnia 9 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyła się Uroczytsość Nadania Imienia Ignacego Łukasiewicza Samorządowemu Gimnazjum. Pierwsza część uroczystości, czyli odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej I. Łukasiewiczowi, odbyła się w szkole. Nastepnie wszyscy uczestnicy utworzyli kolumnę i przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej z Gniewina przemaszerowali do pobliskiej hali widowiskowo - sportowej. W uroczystości łącznie udział wzięło ok. 500 osób. Na zaproszenie Pani dyrektor Marioli Nawrockiej przybylo liczne grono gości, m. in. : wójt gminy Gniewino Zbigniew Walczak, starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius, pomorska kurator oświaty Elżbieta Wasilenko, przedstawiciele PGNiG na czele z Panem Jackiem Słowakiewiczem, oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów i zaprzyjaźnionych szkół. Przybyła również ok. 40 osobowa delegacja z polskiej szkoły w Kołomyi na Ukrainie. Miłą niespodziankę zrobili swoim przybyciem przedstawiciele szkoły im. I. Łukasiewicza w Czechowicach - Dziedzicach. 

czytaj więcej

Żyj smacznie i zdrowo!

Od stycznia 2015 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie rusza IV edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" marki Winiary we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Program skierowany jest do klas gimnazjalnych i koordynowany przez mgr Aleksandrę Kalkowską. Jego misją jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego rodzinnego spożywania posiłków.

 

Zabawa Andrzejkowa
 

    28 listopada 2015r w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa klas 0-3. Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego oraz pan Łukasz Krefta. Nie mogło zabraknąć wróżb. Uczniowie mogli się dowiedzieć co czeka ich w przyszłości: szczęście, bogactwo czy też może jakaś inna niespodzianka… Dzięki zaangażowaniu rodziców można było skosztować przepysznych ciast, które upiekli specjalnie dla nas. Zabawy, radości i uśmiechu było co niemiara! Andrzejki przygotowały panie: D. Różańska, L. Trocka, I. Jeleśniańska –Zając, J. Foks – Styn. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego miłego spotkania składamy serdeczne podziękowania.

Mały Samorząd Szkolny 

 

  


Pamiętamy!

 

12 grudnia 2014r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 33- rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

            Na jeden dzień młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami przeniosła się w lata 80-te XX wieku. Dominowały stroje z epoki : kultowe kurtki ramoneski, buty z demobilu zwane glanami, spodnie pumpy, spódnice z pieluchy, dżinsowe kurtki czy plastikowa biżuteria, która była symbolem odrobiny luksusu tamtych czasów. Wysłuchano pieśni barda Solidarności- Jacka Kaczmarskiego, utworów takich zespołów jak Oddział Zamknięty czy Lombard. W ubrania wpięte zostały oporniki. Część artystyczną wraz z p. Ewą Jankowską, p. Łukaszem Kreftą  i p. Sławkiem Kłosowskim przygotowali i przedstawili uczniowie klasy III a gim (Weronika Blizna, Daria Chrebtowicz, Adrianna Chrebtowicz, Aleksandra Niewola, Alaksandra Szydłowska, Agata Piątek, Patrycja Miszkowska, Klaudia Kalkowska, Paulina Kuhr, Patrycja Damps, Jakub Kożyczkowski, Damian Synowiecki, Paweł Wysocki, Marek Kotulski, Dominik Machowski).        

        Delegacja uczniów z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyła również kwiaty pod tablicą upamiętniającą osoby internowane w Strzebielinku.

 Ewa Jankowska

 

czytaj więcej 

Obchody Dni Kultury Gminy Gniewino

    Dnia 02 grudnia 2014r. w ramach obchodów Dni Kultury Gminy Gniewino na scenie sali kinowej Centrum Kultury, Turystyki i Sportu wystąpił chór szkolny Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie pod opieką Marii Witkowskiej oraz uczniowie klasy 3Ga którzy zaprezentowali spektakl pt. "Pogubiły się bajeczki" przygotowany pod opieką p. Mariusza Królikowskiego i p. Grażyny Budnik.

    Chór powstał we wrześniu 2014r. Na scenie zaprezentował 2 utwory: „Swing low” oraz kolędę” Jezus malusieńki”, która wprowadziła słuchaczy w świąteczny nastrój.

    

Chór szkolny

więcej zdjęć

Konkurs pt. "Czy znasz życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?"


  ,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

  

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu”

                                               

     Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza uczniowie klas I-III gim. wzięli udział w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły. Konkurs odbył się pod hasłem-,, Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?” i składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wyłoniono najlepszych uczniów reprezentujących poszczególne klasy, w drugim etapie uczniowie rywalizowali o najlepsze lokaty. Drugi etap konkursu odbył się 17 listopada 2014r. i rozgrywany był na zasadzie teleturnieju   ,,1 z 10”. Zwycięzcami zostali: Grzegorz Blizna z klasy III a gim.(I miejsce), Emilia Warmińska z klasy II a gim.(II miejsce) i Weronika Blizna z klasy III a gim. (III miejsce). Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii: mgr Ewa Jankowska i mgr Łukasz Krefta. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!

czytaj więcej

Apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie przygotowali uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto 11 listopada jest doskonałą okazją by pokazać i przypomnieć młodym ludziom w jaki sposób Polska odzyskała wolność i dlaczego należy ją szanować. Przedstawienie przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli:Bogumiły Hirt-Niedzieli, Łukasza Krefty i Sławomira Kłosowskiego. (Ł.K.)

 

 czytaj więcej

 

 

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

Dnia 05.10.2014r grupa wolontariuszy z Samorządowego Zespołu Szkół pomagała

w koncercie charytatywnym na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni.

 

czytaj więcej

Apel pod hasłem ,,My z niego wszyscy…”

       Przed 75 laty rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Jego dziełem było nie tyko podjęcie walki z okupanta w ramach akcji ,,Burza”, ale też stworzenie siły moralnej pozwalającej przetrwać czas okupacji i komunistycznej dyktatury. W tym roku obchodzimy również 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli film pt:,,Miasto 44”.     

czytaj więcej

Piknik z Młodym Noblem

    26 września w naszej szkole zagościli studenci z Fundacji Rozwoju Wolontariatu aby w ciekawy sposób ukazać naszym uczniom różnorodność nauk ścisłych, zaprezentowali zjawiska które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Podczas pikników wolontariusze przeprowadzili warsztaty i pokazy z siedmiu dyscyplin naukowych: chemii, fizyki, pierwszej pomocy, robotyki, biologii oraz chemii warsztatowej i kryminalistyki. Piknik z Młodym Noblem odbył się w naszej szkole po raz drugi ale mimo tego uczniowie byli zaskoczeni doświadczeniami które zobaczyli, najmilej wspominają pokazy i warsztaty chemiczne na których dowiedzieli się nie tylko jak samodzielnie przygotować żelki i kisiel ale również jak za pomocą soku z czerwonej kapusty rozpoznać kwas (ocet) od zasady (roztworu kreta).


więcej zdjęć 

 

Sprzątanie świata  2014

 W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 20 września 2014r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorkami tej akcji w naszej szkole były Barbara Bach i Aleksandra Kalkowska. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994r. Krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. W akcji uczestniczyła młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy .

czytaj więcej

 

Ignacy Łukasiewicz w cytatach:

 

,,Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.”

 

,,Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu.”

 

Z okazji nadania gimnazjum imienia Ignacego Łukasiewicza zapraszamy uczniów klas I-III gim. do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym przyszłego patrona szkoły- ,,Czy znam życie i dokonania Ignacego Łukasiewicza?”. Konkurs będzie składał się z 2 etapów:

    • pierwszy etap- klasowy;

    • drugi etap – szkolny;

Pierwszy etap pozwoli wyłonić po trzy najlepsze osoby z każdej klasy. W etapie szkolnym najlepsze osiemnaście osób powalczy o cenne nagrody. Życzymy wszystkim uczestnikom wspanialej zabawy i wygranej!

 

Organizatorzy konkursu

Ewa Jankowska i Łukasz Krefta

 

Atomowy Autobus w naszej szkole

  

        Projekt „Atomowy Autobus" jest największym przedsięwzięciem Fundacji FORUM ATOMOWE. Głównym jego celem jest przekazywanie obiektywnej wiedzy z dziedziny energetyki jądrowej i promieniotwórczości i uświadamianie społeczeństwu, że energia ta jest bezpieczna i przede wszystkim, że Polska jej potrzebuje.Działalności Fundacji sprzyja motto Marii Curie-Skłodowskiej: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". 

    We wtorek 16 września 2014 roku gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Forum Atomowego. W trakcie zwiedzania stoisk nasi uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami funkcjonowania elektrowni jądrowej i nie tylko.

więcej zdjęć

 

Otrzęsiny 2014

 

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 48 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. przeciąganie liny i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

 

Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

 

 

czytaj więcej

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

 

Dnia 1 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami oraz uczniowie i ich rodzice.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc, zarówno uczniom i nauczycielom, wielu sukcesów w trudnym procesie edukacji. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów oraz uczniów oddziałów przedszkolnych, którzy dopiero wstępują  w szeregi naszej szkoły.

 

 więcej zdjęć

 

Wspomnienia z wakacji. Stella Plage 2014

więcej zdjęć