Podwójne srebro

Na rozegranych pod koniec maja w Cetniewie Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Lekkiej Atletyce szkół gimnazjalnych reprezentacja z Gniewina wywalczyła dwa srebrne medale. W obu przypadkach wicemistrzem powiatu okazał się Damian Synowiecki, który najpierw wywalczył drugie miejsce w skoku w dal  wynikiem 5,62 m, a potem przybiegł zaraz za prowadzącym bieg na 300 metrów i uzyskał czas 39:37 s. Oba wyniki to doskonałe rezultaty sportowe i zapewne długo nie zostaną pobite przez kolejne roczniki uczniów. Osiągnięcie to jest tym bardziej cenne i godne podziwu, iż zostało dokonane niemal w tym samym czasie, ponieważ obie konkurencje toczyły się równolegle. Damian zdążył oddać jeden skok i niemal od razu musiał iść biegać. Następnie wrócił na skocznię, ale już nie zdołał poprawić swojego rezultatu. Jednak należą mu się gratulacje i słowa uznania za to czego dokonał podczas tych zawodów. Dzięki tak wspaniałemu występowi Damian zakwalifikował się do finału wojewódzkiego i miał okazję zmierzyć się, tydzień po zawodach powiatowych, z najlepszymi w naszym rejonie na stadionie w Słupsku. Tutaj osiągane wyniki w poszczególnych konkurencjach były bardzo wysokie, ale to przecież nic dziwnego, bo startowali najlepsi lekkoatleci z województwa czyli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów.
         Z pozostałych uczniów najbliżej medal ubyły obie sztafety 4x100 metrów dziewcząt i chłopców, które w obu przypadkach przybiegały na czwartych miejscach. Jako piąta swój występ kończyła Agnieszka Schmidt, która rywalizowała w konkursie rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. Wśród chłopców w tej konkurencji startowali Marek Kotulski i Bartosz Groth. Nie dali oni jednak rady o wiele potężniej zbudowanym miotaczom z innych szkół powiatu.
         Bardzo udane starty zaliczyły wszystkie osoby z naszej reprezentacji występujące w biegu na 300 metrów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy poprawili swoje najlepsze wyniki osiągnięte na tym dystansie. Napawa to optymizmem, ponieważ wszystkie te osoby uczęszczają aktualnie do I lub II klasy gimnazjum i będą jeszcze mogły wystartować w następnych zawodach za rok.
         Poza wymienionymi wcześniej osobami w skład naszej reprezentacji wchodzili: Aleksandra Halmann, Martyna Stępień, Weronika Mach, Weronika Malwinowicz, Natalia Chojnacka, Agata Piątek, Przemysław Behrendt, Ireneusz Kafka, Patryk Dampc, Jakub Reck oraz Kuba Okrój. Udział w tych zawodach należy uznać za bardzo udany. Uzyskaliśmy wiele wartościowych wyników, rekordów życiowych i wracaliśmy do szkoły z dwoma srebrnymi medalami.