NASZ PATRON

 

Patron gimnazjum

Szkoła partnerska z Kołomyi na Ukrainie

Szkoła partnerska z Wilna na Litwie

Nasz kanał

Samorządowy Zespół Szkół ogłasza przetarg na dostarczenie żywności do stołówki szkolnej


czytaj więcej

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

 

    Przed uroczystym apelem delegacja uczniów z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą osoby internowane w ośrodku odosobnienia w Strzebielinku.

czytaj więcej

 

KOLEJNY SUKCES JAKUBA WIERCIŃSKIEGO

    W dniach 12 i 13 grudnia b.r. na pływalni Zespołu Szkół Sportowych w Gdańsku Morenie odbyły się XXV Zawody Pływackie o puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Świetnie wystartował na nich uczeń naszej szkoły Jakub Wierciński.

czytaj więcej

 PIERWSZE MIEJSCE DLA PIOTRA GÓRKOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INTERDYSCYPLINARNYM „Teatr w słowie i obrazie zaklęty”

     Piotr Górkowski, uczeń naszego gimnazjumzdobył I miejsce za prezentację multimedialną „Grupy teatralne i kabaretowe Gmina GNIEWINO” w Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym „Teatr
w słowie i obrazie zaklęty”

Konkurs, do którego zaprosiła uczestników Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury, został ogłoszony w ramach projektu pn. „3 odsłony Teatru Pomorskiego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Praca została wykonana w ramach projektu edukacyjnego w gimnazjum pod kierunkiem pani Wioletty Majer – Szreder.  Podczas tworzenia prezentacji z Piotrem współpracowali koledzy z klasy: Marek Basiński i Bartosz Misielak.

czytaj więcej

 

Dni Kultury Gminy Gniewino

    Dnia 1 grudnia 2015 roku klasa 2a z wychowawczynią panią Teresą Behrendt wzięła udział w Dniach Kultury Gminy Gniewino. Uczniowie  tej klasy występowali z układem tanecznym do piosenki "Krakowiaczek jeden". Stroje do tego występu w całości przygotowali rodzice tej klasy. Po występie pan Waldemar Szczypior, na ręce wychowawczyni, wręczył podziękowanie dla całej klasy.

 

Mikołajki w 1c 

    W piątek, 4 grudnia naszą klasę odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Przywitaliśmy gościa z Laponii piosenką, a on wręczył nam prezenty. W podziękowaniu otrzymał wykonane przez nas rysunki.

            Dziękujemy, już teraz zapraszamy za rok.

 

 więcej zdjęć

 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

         Uroczystość ślubowania klas pierwszych odbyła się 30 października 2015 roku. Prezentując piosenki i wierszyki w czasie części artystycznej, mali bohaterowie zdali swój pierwszy egzamin. Pokazali zgromadzonym nauczycielom i kolegom  oraz wzruszonym rodzicom, że zasługują na miano ucznia.

         W czasie oficjalnej części uroczystości ślubowali być dobrymi uczniami, po czym pani wicedyrektor Lucyna Pałubicka pasowała każdego pierwszaka ołówkiem. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i upominki od Rady Rodziców. Wspólny poczęstunek w stołówce szkolnej zakończył ten wyjątkowy dla pierwszoklasistów dzień.

 

więcej zdjęć

 

SPOTKANIE Z GOŚCIEM Z ARMENII

    W piątek, 20 listopada, w naszej szkole ugościliśmy Wolontariuszkę Centrum Współpracy Młodzieży. Yerazik Leo Hakobyan pochodzi z Armenii i przyjechała do Polski na dwanaście miesięcy. Dzięki współpracy jaką udało się nawiązać ze stowarzyszeniem CWM, Yerazik odwiedziła naszą szkołę w celu przeprowadzenia cyklu mini wykładów o kulturze Armenii oraz zajęć konwersacyjnych z uczniami. Wolontariuszka włada językiem armeńskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim oraz odrobinę również polskim, natomiast zajęcia odbywały się wyłącznie po angielsku, aby uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwanie się tym językiem w praktyce.

czytaj więcej

 

 

Program edukacji medialnej
,,Lekcje w kinie”

   Samorządowy Zespół Szkół w Gniewinie we współpracy z Centrum Edukacji Filmowej Wołomin kontynuuje realizację programu edukacji medialnej pt: ,,Lekcje w kinie”. Program jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego w szkole podstawowej, w gimnazjum i rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Poprzez uczestnictwo w programie i zajęcia warsztatowe uczniowie rozwijają sprawność uważnego słuchania, porządkowania oraz poznawania dzieł sztuki, rozpoznawania różnych tekstów kultury, uczą się dostrzegać swoistość artystyczną dzieła, wskazują cechy charakterystyczne przekazów audiowizualnych, odbierają teksty kultury na poziomie dosłownym i przenośnym, posługują się pojęciami z zakresu języka filmu. Podają cechy charakterystyczne związane z planem filmowym, efektami specjalnymi, światłem i dźwiękiem.

W trzeciej edycji warsztatów w dniu 19 listopada 2015r. w Wejherowskiej Filharmonii uczestniczyło ponad 100 uczniów z klas SP: 5a, 5b, 6a; Gim: Ia, Ib, IIa, IIb.

Gimnazjum z Gniewina

na XII Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

     W dniach 24 – 26 września 2015 roku w Zespole Szkół  nr 1 im Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach odbyła się XII Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Organizatorem Sesji był Zarząd Główny Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, a gospodarzem – Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.  Patronat nad imprezą objęli: Małopolski Kurator Oświaty, Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie, Starosta Gorlicki i Burmistrz Gorlic.

czytaj więcej

 

 Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

    5 XI 2015r.  drużyna dziewcząt z VI b wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Unihokeju Dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział 7 druzyn. Drużyna z Gniewina walczyła o I miejsce z wielokrotnymi mistrzyniami z Wejherowa. 

 

 

KIM CHCIELIBYŚMY BYĆ? KOLEJNY SZALONY PIĄTEK W NASZEJ SZKOLE

W dniu 06 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się kolejny "Szalony piątek" w którym tematem przewodnim były zawody jakie chcieliby wykonywać nasi uczniowie w przyszłości. Na holu można było spotkac przyszłych sportowców, lekarzy, pielęgniarki, magików, akrobatów, mechaników itp.

więcej zdjęć

WYCIECZKA DO KRNiGZ "ŻARNOWIEC"

W dniach 27-30 października młodzież z Samorządowego Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza wzięła udział w wycieczce do Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Żarnowiec, należącej do Oddziału PGNiG w Zielonej Górze.

czytaj więcej

KONKURS KURATORYJNY Z GEOGRAFII- ETAP I

Konkurs odbył się dnia 26 października 2015 roku. Do rejonowych eliminacji, które odbędą się 10 grudnia zakwalifikował się Patryk Dampc uczeń klasy 3a Gimnazjum.

KLASY SPORTOWE NA ERGO ARENIE

W środę 21.10 uczniowie klas sportowych 5b, 6c oraz część uczniów klasy 1Ga brała udział w Camp Guinness.  Celem meetingu było pobicie rekordu Guinnessa w ilości osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Impreza organizowana jest co roku przez fundację Akademia Sportu, której przewodniczy były reprezentant Polski w piłce ręcznej – Artur Siódmiak.

Tego dnia Ergo Arena wypełniła się ponad trzema tysiącami uczniów z Trójmiasta i okolic, z czego ośmiuset przyczyniło się do pobicia rekordu, a pozostali wzięli udział w treningach z piłki ręcznej pod okiem znanych sportowców.

Nasi uczniowie wykazali się świetną kondycją podczas treningów, kilkoro z nich udzieliło wywiadu dla Radia Gdańsk. Ponadto w wydarzeniu brały udział gwiazdy sportu: Otylia Jędrzejczak, Adam Korol, Szymon Kołecki, Mateusz Mika, Marcin Lijewski czy Sławek Peszko. Wszyscy oni byli do dyspozycji dzieciaków.

Uczniom gratulujemy świetnej kondycji!

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z wyjazdu na szkolnym kanale You Tube

https://www.youtube.com/watch?v=HWagdNUsCpI

więcej zdjęć

KONKURS CHEMICZNY Z OKAZJI "DNIA MOLA"

Mol jest bardzo ważną jednostka dla każdego chemika, za jej pomocą przedstawiamy liczność materii, jej wartość to 6,02 *1023. Cztery ostatnie liczby wyznaczają dzień świętowania- 23 października. Na uczelniach z okazji Dnia Mola organizowane są pokazy chemiczne, a w naszej szkole odbył się konkurs. Gratulujemy zwycięzcom!

I miejsce- Patryk Dampc klasa IIIGa

II miejsce- Weronika Mach klasa III Ga

III miejsce- Jakub Reck klasa IIIGa

WYKŁAD DOTYCZĄCY PRZEMYSŁU NAFTOWEGO W POLSCE

20 października 2015 r. młodzież gimnazjalna z I i II klas wzięła udział w interesujących wykładach dotyczących przemysłu naftowego w Polsce. Ciekawą lekcję poprowadził pan Jacek Słowakiewicz –przedstawiciel  PGNiG, kierownik Kopalni Ropy Naftowej
 i Gazu Ziemnego w Żarnowcu. 

czytaj więcej

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ  

13 października 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nasi kochani uczniowie z klas I Ga, II Ga, I Gb i VIa pod kierownictwem p.Róży Metz-Szymikowskiej i p. Alicji Goyke przygotowali humorystyczne przedstawienie pt. „14 października w pewnej szkole”, a szkolny chór pod opieką p. Barbary Bondar pięknie zaśpiewał dla naszych nauczycieli.

Dyrektor szkoły, p. Mariola Nawrocka, jak co roku wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom a pan Zbigniew Walczak- Wójt Gminy Gniewino wręczył Nagrodę Wójta p. Lucynie Pałubickiej.

Wszystkim nauczycielom życzymy zadowolenia z własnej pracy i optymizmu, a wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy.

więcej zdjęć

SZALONY PIĄTEK POD PATRONATEM ZWIERZAKÓW!

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowksiego dzień 9 pażdzernika ogłoszono szalonym piątkiem, w którym tematem przewodnim były zwierzaczki, na holach można było spotkać uczniów przebranych za pieski, tygryski i kotki.

więcej zdjęć

SUKCES KUBY

    Wyśmienity start odnotował Jakub Wierciński, uczeń klasy szóstej Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.

    Podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich pod patronatem prezydenta Gdyni zajął doskonałe 5 miejsce w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i 6 miejsce stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej. Rezultaty uzyskane przez Kubę to 31,93 i 36,11. Opiekunem ucznia jest p. Sławomir Kłosowski.

    W zawodach rozegranych 10 października w Gdyni wzięło udział 325 pływaków z całego kraju.

WYCIECZKA DO SKANSENU

           Dnia 07.10.2015 r. uczniowie z klas 0a i 0b odwiedzili skansen w Nadolu. Głównym celem wycieczki było poznanie procedury wypieku chleba. Dzieci mogły obserwować przygotowania pieca do wypieku własnoręcznie przygotowanych bułeczek. W trakcie oczekiwania na wypiek brały udział w warsztatach tkackich i zajęciach plastycznych. Zwiedziły Zagrodę Gburską.  Poprzez aktywny udział w warsztatach połączonych z zabawą poznawały kulturę Kaszub Północnych. Na koniec odbył się spacer nad jeziorem Żarnowieckim. Dzieci mogły podziwiać okoliczną przyrodę. Dzięki wycieczce najmłodsi mieli okazję do  spotkania z dawnym wiejskim rzemiosłem w praktyce.

więcej zdjęć

ZAJĘCIA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W KLASACH 0

        We wtorek 6.10.2015 klasy „0”a „0”b i „0”c wzięły udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa, przygotowanych przez p. Aleksandrę Pokorską, których celem było wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

    Podczas profesjonalnie przeprowadzonych zajęć, dzieci zapoznały się teoretycznie i praktycznie z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzięki prezentacji multimedialnej, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, przedszkolaki zapoznały się ze sposobem działania służb ratunkowych, poznały numery alarmowe tych służb, wygląd mundurów i pojazdów: straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego.

    Po przeprowadzonym przez panią Olę pokazie udzielania pierwszej pomocy, dzieci miały okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

    Po tak przeprowadzonych zajęciach, każdy przedszkolak będzie wiedział, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia.

więcej zdjęć

OTRZĘSINY 2015

     W bieżącym roku szkolnym do grona gimnazjalistów dołączyło 47 uczniów. Aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, musieli przejść „chrzest bojowy”. Pierwszoklasiści zmierzyli się z kilkoma zadaniami, m.in. picie mleka z popcornem i cynamonem, quiz wiedzy o nauczycielach i "ścieżka zdrowia". Najwięcej emocji i radości wywołało powtarzanie treści przysięgi przyjęcia do grona gimnazjalistów.

     Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy jak najlepszych wspomnień z pobytu w naszym gimnazjum.

więcej zdjęć

"SPRZĄTANIE ŚWIATA" W GNIEWINIE

         W Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie 19 września 2015r. odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Koordynatorem tej akcji była Aleksandra Kalkowska. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja ,,Nasza Ziemia”. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy . W nasze szkole ,,Sprzątanie Świata'' odbyło się w następujących miejscowościach w Gniewinie, Perlinie, Mierzynie, Bychowie, Nadolu, Czymanowie, Toliszczyk i Strzebielinku włączyło się wielu uczniów i nauczycieli którym serdecznie dziękuję min. p. I. Ciechanowska, p. A. Gacek, p.E. Mehring, p. O. Calik, p.  M. Wirska, p.  E. Miezianko- Pieper, p. J. Foks -Styn, p. A. Goyke, p. G. Budnik, p. R. Metz – Szymikowska, p. S. Domaros, p.  Ł. Kreftap.  A. Skotarczak.

        Serdecznie zapraszam do udziału za rok .

więcej zdjęć

SZALONY PIĄTEK POD PATRONATEM KROPEK I GROCHÓW

          Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego piątek 25 września 2015r. ogłoszono w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie ,,Szalonym piątkiem w kropki i grochy”! Na korytarzach i w salach lekcyjnych dominowały piegi, grochy, kropki i kropeczki!

 

więcej zdjęć

ABSOLWENCI REPREZENTOWALI SZKOŁĘ

    Miło nam poinformować, że ubiegłoroczni absolwenci – Paweł Wysocki oraz Marcin Kuś – mieli okazję reprezentować naszą szkołę w powiatowym etapie VI edycji konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”. Impreza miała miejsce 23 września 2015 roku na Hali Widowiskowej MOSIR w Rumi. Uczniowie zagrali kolaż muzyczny „Tribute To Nirvana” w duecie na gitarę klasyczną i elektryczną.

Impreza ta była rozstrzygnięciem konkursu przewidzianego na rok szkolny 2014/2015, do którego Paweł i Marcin zakwalifikowali się wiosną tego roku.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z próby, na której przygotowują się do konkursu

https://www.youtube.com/watch?v=8ibQIkSIdIc

     Naszym absolwentom gratulujemy udanego występu oraz życzymy dalszych sukcesów na przyszłość.

    Gratulację należą się również panu Mariuszowi Królikowskiemu, dzięki któremu chłopcy tak pięknie grają.

więcej zdjęć

UROCZYSTOŚCI W RYBNIE

    20 września delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły z Panią Dyrektor Mariolą Nawrocką wzięła udział w uroczystościach upamiętniających ofiary „Marszu Śmierci”. Jak co roku na cmentarzu w Rybnie spotkali się przedstawiciele wielu środowisk z terenu gminy Gniewino i nie tylko. Gośćmi specjalnymi byli uczestnicy „Marszu Śmierci”, których co roku przybywa coraz mniej. Uroczystość rozpoczęła się apelem poległych z salwą honorową a następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Również przedstawiciele uczniów i pracowników Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyli wiązankę pod obeliskiem na nekropolii w Rybnie. 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

     Dnia 1 września 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. Z tej okazji w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami oraz uczniowie i ich rodzice.

   Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc, zarówno uczniom jak i nauczycielom, wielu sukcesów w trudnym procesie edukacji. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów oraz uczniów oddziałów przedszkolnych, którzy dopiero wstępują  w szeregi naszej szkoły.

 

 

więcej zdjęć

NIEZAPOMNIANE WAKACJE 2015r.

 

    W dniach od 7 do 15 sierpnia 2015r. najlepsi uczniowie z klas szóstych ze szkoły podstawowej z Gniewina i Kostkowa uczestniczyli w wycieczce do trzech stolic Europy: Londynu, Brukseli i Paryża. 

czytaj więcej

Plan lekcji na rok szkolny 2015/2016 dostępny w zakładce "Plan lekcji"

Konkurs "Świadomie o Atomie" rozstrzygnięty

 

    Spółka PGE EJ 1 powołana w ramach grupy kapitałowej PGE do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, realizuje działania edukacyjne na terenie gmin lokalizacyjnych, tj. Choczewo, Krokowa i Gniewino. Kolejnym projektem edukacyjnym do którego zaproszono naszą szkołę był Konkurs organizowany w ramach programu „Świadomie o Atomie”, który PGE EJ 1 organizowała na terenie wspomnianych gmin w maju i czerwcu br. Konkurs powstał w odpowiedzi na liczne prośby i oczekiwania ze strony szkół, dotyczące różnego rodzaju zaangażowania w edukację ich uczniów.

 

czytaj więcej