SPOTKANIE Z GOŚCIEM Z ARMENII

W piątek, 20 listopada, w naszej szkole ugościliśmy Wolontariuszkę Centrum Współpracy Młodzieży.

Yerazik Leo Hakobyan pochodzi z Armenii i przyjechała do Polski na dwanaście miesięcy. Dzięki współpracy jaką udało się nawiązać ze stowarzyszeniem CWM, Yerazik odwiedziła naszą szkołę w celu przeprowadzenia cyklu mini wykładów o kulturze Armenii oraz zajęć konwersacyjnych z uczniami. Wolontariuszka włada językiem armeńskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim oraz odrobinę również polskim, natomiast zajęcia odbywały się wyłącznie po angielsku, aby uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwanie się tym językiem w praktyce.

W dniu wizyty udało się odwiedzić większość klas gimnazjalnych oraz kilka szkoły podstawowej. Uczniowie byli wyraźnie zainteresowani postacią zagranicznego gościa, z jednej strony dopytywali się o specyfikę życia w Armenii, a z drugiej o wrażenia Yerazik dotyczące życia w Polsce. Z kolei nasz gość wskazywał na kluczową rolę umiejętności posługiwania się językiem angielskim i konieczność przełamywania barier komunikacyjnych.

Głównym celem stowarzyszenia CWM jest wspieranie rozwoju demokratycznego i otwartego społeczeństwa. Podczas wizyt takich jaka miała miejsce 20 listopada uczniowie mają możliwość zapoznania się z elementami innej kultury, a przy okazji udoskonalić swoje umiejętności komunikacyjne. Dzięki życzliwości CWM do końca roku szkolnego raz w miesiącu szkołę będą odwiedzali wolontariusz z różnych krajów (już 14 grudniu wizyta wolontariusza z Włoch) – będzie to świetna okazja do zdobywania przez uczniów kolejnych wartościowych doświadczeń.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej partnera akcji