19 kwietnia odbyła się w Kostkowie inauguracja sezonu motocyklowego połączona z festynem charytatywnym na rzecz Cezarego Budnika, syna p. Grażyny Budnik, walczącego z nowotworem oczodołu. Podczas festynu wystąpiły grupy muzyczne The Secret of Hayko, Prolog, Off System, a także znana wejherowska kapela new-metalowa - Fosfor. W imprezie wzięło udział ponad tysiąc jednośladów. Dzięki zbiórkom pieniędzy do puszek, loterii fantowej i sprzedaży ręcznie wykonanych ozdób udało się uzbierać prawie dziesięć tysięcy złotych, które zostały przekazane na subkonto Czarka w Fundacji „Nasze Dzieci" przy Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Natomiast trzynaścioro uczniów z naszego gimnazjum (Weronika Blizna, Adriana Chrebtowicz, Daria Chrebtowicz, Oliwia Funk, Wojciech Głombiowski, Paulina Kuhr, Marcin Kuś, Bożena Marszewska, Patrycja Miszkowska, Aleksandra Niewola, Weronika Reck, Emilia Warmińska i Paweł Wysocki), w tym dwanaścioro z klasy IIIGa, z własnej inicjatywy postanowiło przygotować wytęp muzyczny, aby w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę  do akcji charytatywnej i okazać wsparcie dla Czarka i jego rodziny. Uczniowie wykonali na żywo pięć utworów przy akompaniamencie dwóch gitar akustycznych. Gratulujemy im wzorowej postawy!