Apel pod hasłem ,,My z niego wszyscy…”

Przed 75 laty rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Jego dziełem było nie tyko podjęcie walki z okupanta w ramach akcji ,,Burza”, ale też stworzenie siły moralnej pozwalającej przetrwać czas okupacji i komunistycznej dyktatury. W tym roku obchodzimy również 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli film pt:,,Miasto 44”.

W odpowiedzi na apel Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczniowie klasy III a gimnazjum przygotowali pod kierunkiem p.Ewy Jankowskiej i p.Łukasza Krefty uroczysty apel pod hasłem ,,My z niego wszyscy…” Uczniowie przypomnieli młodszym kolegom o wielkim dziele Polaków z czasów II wojny światowej.

Uroczysty apel odbył się 26 września 2014r. Na scenie zaprezentowali się: Łukasz Kożyczkowski, Aleksandra Niewola, Damian Synowiecki, Weronika Blizna, Marcin Kuś, Agata Piątek, Klaudia Kalkowska, Adam Salanga, Aleksandra Szydłowska, Paulina Kuhr, Patrycja Miszkowska i Daria Chrebtowicz.