Pikinik z Młodym Noblem

26 września w naszej szkole zagościli studenci z Fundacji Rozwoju Wolontariatu aby w ciekawy sposób ukazać naszym uczniom różnorodność nauk ścisłych, zaprezentowali zjawiska które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Podczas pikników wolontariusze przeprowadzili warsztaty i pokazy z siedmiu dyscyplin naukowych: chemii, fizyki, pierwszej pomocy, robotyki, biologii oraz chemii warsztatowej i kryminalistyki. Piknik z Młodym Noblem odbył się w naszej szkole po raz drugi ale mimo tego uczniowie byli zaskoczeni doświadczeniami które zobaczyli, najmilej wspominają pokazy i warsztaty chemiczne na których dowiedzieli się nie tylko jak samodzielnie przygotować żelki i kisiel ale również jak za pomocą soku z czerwonej kapusty rozpoznać kwas (ocet) od zasady (roztworu kreta).