Wicemistrzowie z Gniewina


     Dnia 27.03.2015 na hali sportowej przy Zespole Szkół w Linii odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Piłce Halowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali, zastępca wójta gminy Linia pani Astrida Kaczyńska, prezes Wojewódzkiego SZS w Gdańsku pan Andrzej Byczkowski oraz dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini, pan Jan Trofimowicz, który był głównym organizatorem zawodów.
     W kategorii dziewcząt do turnieju zgłosiły się 3 zespoły: Gimnazjum Wejherowo, Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie oraz Gimnazjum Linia. Dziewczęta rywalizowały systemem „każdy z każdym” 2 x 7 minut. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Bolszewa które wygrały oba mecze 5:1 z Linią i 7:2 z Wejherowem. Drugie miejsce po zwycięstwie nad Gimnazjum z Linii 4:0 zapewniły sobie piłkarki z Wejherowa.
     Do turnieju chłopców zgłosiły się zespoły z Gniewina, Wejherowa, Kostkowa, Bolszewa, Strzepcza i Linii. Gimnazjaliści grali w systemie „każdy z każdym” 1 x 10 minut. Emocje towarzyszyły spotkaniom od początku do końca, a ostateczne rozstrzygnięcia padły dopiero w ostatnich spotkaniach. Po rozegraniu 15 spotkań, na pierwszym miejscu znaleźli się zawodnicy z Gimnazjum w Linii, gromadząc 11 punktów, bilans bramkowy wyniósł 11:2. O punkt gorsi okazali się zawodnicy z Gniewina z bilansem bramkowym 7:3. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Wejherowa strzelając 8 bramek, tracąc 5.


Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. Gimnazjum Linia
2. Samorządowe Gimnazjum w Gniewinie
     Mateusz Buszman, Dawid Dąbrowny, Damian Synowiecki, Michał Okrój,
     Grzegorz Blizna, Patryk Szmidt, Szymon Felstau, Karol Chojnacki, Marek
     Kotulski, Dominik Machowski, Jakub Kożyczkowski.
3. Gimnazjum Wejherowo


     Drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały komplet pięknych medali, puchar oraz dyplom. Drużyny z miejsc IV-VI otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.
     Organizatorami imprezy byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Gminny Dom Kultury w Linii, Urząd Gminy w Linii, GS LZS w Linii, Zespół Szkół w Linii, Pomorski Związek Piłki Nożnej. Patronat nad mistrzostwami objęli: Wójt Gminy Linia, Bogusława Engelbrecht, Prezes Pomorskiego SZS – Andrzej Byczkowski, Przewodniczący Rady Gminy Linia – Czesław Hinz. Spotkania sędziował sędzia Pomorskiego ZPN pan Marcin Skwiot.
     Turniej okazał się sporym sukcesem, miejmy nadzieję, że zostanie on wpisany na stałe do kalendarza imprez szkolnych.