KONKURS  WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ-

GABRIELU NARUTOWICZU

Dnia 16 marca 2015 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza w Gniewinie odbył się konkurs poświęcony życiu i działalność sławnego patrona szkoły.

Do konkursu przystąpiło najlepszych piętnastu uczniów z klas IV, V i VI wyłonionych podczas eliminacji klasowych.

Konkurs składał się z 2 etapów o różnym poziomie trudności.

Pierwszy etap klasowy składał się z testu zamkniętego dotyczącego życia i działalności patrona szkoły.

W drugim, szkolnym etapie uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą życia patrona, rozpoznawać miejsca i postacie związane z działalnością pierwszego prezydenta Polski. Konkurs otworzyła p. wicedyrektor Lucyna Pałubicka.

Jury w składzie: Ewa Jankowska i Łukasz Krefta wyłoniło zwycięzców.

Wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce- Przemysław Nowotarski- klasa 6a

II miejsce- Alicja Konefke-  klasa 4b

III miejsce- Michał Boruszewski-  klasa 5a

Pozostałe miejsca w kolejności zajęli:

Paweł Niewola- 6b

Zuzanna Niedbała – 6b

Julia Pendowska- 6a

Mikołaj Pranga- 5b

Gracjan Mach- 4a

Anna Okrój- 5a

Oskar Lawer- 4b

Martyna Paszka- 4c

Joanna Kuś- 4a

Jakub Wierciński- 5c

Mariusz Kurowskai- 5b

Oskar Gawryszewski- 5c

Laureaci  konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wręczone zostały podczas uroczystego apelu poświeconemu patronowi szkoły, który odbył się 17 marca 2015 roku.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Organizatorzy: Ewa Jankowska i Łukasz Krefta