„ Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego w dniach od 26.02 do 30.02.2015 r., wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję "Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę", która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polegało na tym, że chętni Rodzice przychodzili do naszego Przedszkola i czytali Dzieciom. Czytane utwory – wybrane były przez mamy przedszkolaków – bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu.

Akcję zainaugurowały Panie z punktu przedszkolnego oraz Mamy, które zgłosiły się na ochotnika do czytania. Najmłodsi z wielkim zaciekawieniem słuchali bajek, a także oglądali kolorowe ilustracje. Każdego dniach rodzice wykazywali się coraz większą pomysłowością. Przynosili zagadki, pytania do utworów, kolorowanki a nawet małe rekwizyty. W ramach akcji wszystkie przeczytane bajki, opowiadania i baśnie przez mamy zostały podarowane w prezencie do kącika czytelniczego.

Jak na początek, akcja była bardzo udana, a Dzieci zadowolone. Czekamy z niecierpliwością na następne takie przedsięwzięcie - a dzieciom gratulujemy wspaniałych i odważnych Rodziców!