Dnia 6 października 2014 roku w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbył się dzień warzyw i owoców. Celem zajęć było pokazanie przedszkolakom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie, jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. Podczas wspólnych zabaw przekonaliśmy dzieci, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa są bardzo smaczne. W czasie trwania zajęć dzieci poznały różne owoce i warzywa. Spróbowały również swoich możliwości w zabawach ruchowych. Nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których za pomocą farb malowały wybrany szablon owocu. Zakończeniem zajęć było wspólne kosztowanie przyniesionych warzyw i owoców. Był to dzień pełen wrażeń spędzony w miłej i ciepłej atmosferze a,  uśmiech na twarzach dzieci świadczył , że ciekawie i wesoło spędziły czas.