Wycieczka do Sea Park w Sarbsku

Dnia 25.06. 2014 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego w Gniewinie wybrały się na wycieczkę do rekreacyjno – edukacyjnego „ Sea Parku” w Sarbsku. Przedszkolaki miały tam możliwość obejrzenia wielu eksponatów związanych z fauną mórz i oceanów, a także z kulturą i historią Pomorza.

Żywą atrakcję stanowiły foki i kotiki, których pokaz karmienia i treningu obejrzeliśmy na miejscu. Świat podwodnych gadów prehistorycznych dzieci mogły zobaczyć w kinie 3D.    Z ogromnym zainteresowaniem dzieci słuchały pani przewodnik, która opowiadała i pokazywała najpierw atrapy zwierząt morskich, później miniatury latarni morskich na polskim wybrzeżu. Eksponaty były zadziwiająco wielkie i bardzo realistyczne. W muzeum marynistycznym przedszkolaki podziwiały między innymi wspaniałe obrazy z muszelek.    Najlepszym jednak punktem wycieczki były zabawy na Statku Piratów, w którym znajdował się wielki basen z kulkami i zjeżdżalnia. Chętne dzieci mogły zmierzyć się również z pirackimi przeszkodami w parku zręcznościowo-linowy.