Dnia 18 września 2014 dzieci z Punktu Przedszkolnego wybrały się do pobliskiego Gospodarstwa Rolnego pana Romana Lewandowskiego. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą rolnika, gospodarstwem wiejskim i jego zabudową oraz mieszkającymi na gospodarstwie zwierzętami. Spotkanie rozpoczęło się miłym przywitaniem gospodarzy domu. Następnie właściciele posesji oprowadzili dzieci po poszczególnych zabudowaniach gospodarczych tj. stajnia, kurnik, dom mieszkalny. Przedszkolaki mogły zobaczyć różne zwierzęta żyjące na gospodarstwie: kury, świnie, krowy, króliki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały gospodarza, który opowiadał o hodowli zwierząt i korzyściach z tego płynących. Na zakończenie pan Lewandowski pokazał dzieciom maszyny rolnicze i każde dziecko mogło usiąść w traktorze. Był to bardzo ciekawy, pouczający dzień, który dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń.