Sukcesy sportowe naszych uczniów

 

    Miniony semestr obfitował w wiele wydarzeń sportowych w których uczniowie naszej szkoły zdobywali laury. Zaczęło się  już  w październiku w trakcie Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego w pływaniu indywidualnym szkół podstawowych, gdzie uczeń klasy V c Jakub Wierciński we wspaniałym stylu zdobył brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym. Podopieczny pana Sławomira Kłosowskiego był jedynym zawodnikiem z Gminy Gniewino, który stanął na podium. Kolejnym etapem, były Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, podczas których Jakub, na kilkudziesięciu startujących zawodników, uplasował się na dobrym 17 miejscu. 

Kolejny sportowy sukces (tym razem w kategorii gimnazjum) to po pokonaniu kolegów z Kostkowa, uczestnictwo w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w unihokeju chłopców, gdzie uczniowie prowadzeni przez pana Wojciecha Rudźko zdobyli brązowy medal. 

Wysokie miejsca zdobyły także nasze sztafety pływackie. Po pokonaniu pływaków z Kostkowa nasi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w sztafetach pływackich szkół podstawowych. Drużyna chłopców w składzie: Maciej Toczek, Kacper Niedbała, Patryk Bober, Kamil Dampc, Filip Pobłocki, Mateusz Grondalski, Michał Szmidt, Jakub Wierciński z dobrym czasem wywalczyła srebrny medal. Trenerem medalistów był pan Sławomir Kłosowski.

Ogromny sukces odniosła także sztafeta dziewcząt prowadzona przez panią Jolantę Kłusak i pana Semena Czubenko. Uczennice po wspaniałej walce zdobyły brązowy medal. Sztafeta płynęła w składzie: Martyna Paszka, Alicja Sudnik, Joanna Szpara, Julia Paszka, Kinga Hoeft, Natalia Karczewska, Julia Chojnacka, Olga Piotrowska, Julia Patok.