Jezioro Żarnowieckie połączyło mieszkańców wielkiego serca mieszkających po obu  stronach.  13 kwietnia 2013 r.  w zamku w Krokowej odbył koncert charytatywny dla Moniki "Zdążyć z pomocą 3 edycja ".

Zwieńczeniem pomocy była organizacja koncertu charytatywnego w zamku w Krokowej. Na pomoc choremu dziecku ruszyło wielu sponsorów z okolicy a także społeczność z Trójmiasta i mieszkańcy odległych miejsc powiatu puckiego i wejherowskiego.

W organizację  włączyli się przede wszystkim bardzo skuteczna  pani Anna Wendt -  psycholog z SZS w Gniewinie oraz ks. Karol Ciesielski. Prezentację multimedialną przygotował Mariusz Królikowski, który równie czynnie pomagał w organizacji imprezy. Także po raz  trzeci już   zaangażowała się dawna absolwentka gimnazjum – Karolina Machowska.

Nauczyciele gniewińskiej szkoły: Justyna Płotka, Maria Witkowska, Grażyna Budnik, Jolanta Foks–Styn, Danuta Rożańska, Agnieszka Roszkowska, Wojciech Calik również chętnie pomogli w  przedsięwzięciu. Panie: Joanna Lewicka, Gabriela Niedbała i Sabina Domaros wspierały wolontariuszy w wykonywaniu rękodzieła, licytację wsparli Rada Rodziców i rodzice klasy IVA.

Do inicjatywy dołączyli również sołtys Rybna,  który zaoferował atrakcje na strzelnicy oraz pani Ewa Cierniak, która pełniła rolę „wróżki". Z bardzo dużym zaangażowaniem pracowali przez  kilka miesięcy wszyscy  uczniowie - wolontariusze, którzy wykazali się bardzo dużą wrażliwością serca i determinacją.

Swoją obecnością imprezę zaszczycili Bractwo Rycerskie Spod Nordowej gwiazdy oraz Komenda Powiatowa Policji w Pucku  – która przygotowała ciekawe atrakcje i okazały  tort w kształcie pojazdu służbowego  dla uczestników. Na imprezę przyjechali sportowcy lekkiej atletyki z Trójmiasta i ich  trenerzy z Edwardem Szymczakiem na czele.

Na koncert świetnie przygotował się  młodzieżowy zespół muzyczny z Wierzchucina "Spontan". Zespół "Farba" był wręcz  rewelacyjnie odbierany przez szczególnie młodą publiczność, wszyscy w dużym skupieniu słuchali nowych utworów do przygotowywanej przez zespół płyty, jak również bisowali przy przeboju " Chcę tu zostać..."

Na pomoc choremu dziecku włączyli się sponsorzy z Gminy Gniewino: Lisewski Dwór, hotel "Mistral Sport ", Master Gorkips", "Bychowskie Wędliny", Fryzjer "Honorata", Fryzjer "Magda", Fryzjer Monaliza Sun" w Gniewinie, solarium przy basenie, GOTiS – kręgielnia i basen, Sklep "Mariola", Apteka "Panaceum",  Biuro Handlu Opałem, restauracja "Malwa" w Gniewinie, kwiaciarnia "Ikar" i "Laguna" z Gniewina, Sklep "Kaszubianka" Czymanowo, Mechanika Pojazdowa - T. Ladach Nadole, Sklep spożywczo-przemysłowy w Perlinie, Sklep spożywczo-przemysłowy w Nadolu, Gabinet weterynaryjny w Gniewinie, Pralnia w Gniewinie, „Hajduki” Jazda Konna w Chynowie.

A wszystkie te działania miały jeden cel – wesprzeć w możliwie największym stopniu malutką Monikę Mutke. Organizatorzy dziękują wszystkim za okazane serce.

Ewa Miezianko – Pieper