Na scenie zaprezentowały się klasy gimnazjalne, które wcześniej wyraziły chęć przystąpienia do imprezy i poprzedziły to godzinami prób i przygotowań.  Dobór repertuaru dokonany przez uczniów i ich opiekunów pozwolił widzom przenieść się w świat bogaty w zabawnych bohaterów i  zaskakujące sytuacje. Dzięki aktorom z klasy IIIbG (wych. Maria Witkowska) poznaliśmy perypetie „Księcia Birbantu”, klasa Ia G (wych.  Grażyna Budnik) szukała „Pogubionych bajeczek”  a II b G (wych. Katarzyna Wolińska). zaprezentowała „Casting”, czyli m.in. Rozmowy w szoku czy Konkurs beztalenci. W przerwach między spektaklami publiczność rozbawiał kabaret „Wirus” (opiekun Wioletta Majer-Szreder). Młodzież zaprosiła także do wspólnej zabawy nauczycieli.

Celem przedsięwzięcia było m.in. zainspirowanie uczniów do samodzielnej i zespołowej twórczości scenicznej, umożliwienie występów wszystkim chętnym klasom i uczniom, włączenie wszystkich do pracy.

Dzięki młodym aktorom (często pierwszy raz występującym na scenie) przeżyliśmy zabawne chwile, o czym świadczyły szczere reakcje publiczności, którzy za włożony wysiłek nagrodzili młodzież zasłużonymi brawami. Miejmy nadzieję, że ta cenna inicjatywa na stale zagości w kalendarzu imprez szkolnych.