Uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego w dniach 16.06-19.06.2013 r. odwiedzili stolicę. Program wycieczki był wypełniony wieloma atrakcjami: uczniowie zwiedzali m.in. sale Zamku Królewskiego, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, podziwiali panoramę miasta z tarasu Pałacu Kultury i Nauki, zobaczyli Stadion Narodowy.

Niesamowitą atrakcją dla dzieci i młodzieży był pobyt na planie filmowym „M jak Miłość” i spotkanie z gwiazdami serialu, m.in. z mieszkanką naszej gminy i absolwentką szkoły Igą Krefft.

Na wycieczce nie zabrakło także akcentów kaszubskich, gdyż dzięki uprzejmości p. Danuty Stenki uczestnicy zwiedzili Teatr Narodowy. Mieli także możliwość porozmawiania, głównie po kaszubsku, z tą znaną aktorką filmową i teatralną, pochodzącą z Kaszub.

Mimo napiętego harmonogramu uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni.

Uczestnicy pragną serdecznie podziękować Dyrekcji Szkoły i władzom Gminy Gniewino za umożliwienie wyjazdu 44 uczniom, którzy bezpłatnie mogli przyjechać do stolicy i przeżyć niezapomniane chwile.