Uczniowie korzystali z dużej ilości zajęć i warsztatów z zakresu tematyki ekologicznej i kultury regionu nadmorskiego. Metodami aktywnymi zapoznawali się z problematyką ochrony morza Bałtyckiego i jego mieszkańców. Uczestniczyli w zajęciach terenowych.m.in. w treningu medycznym fok, ich karmieniu, wspólnie z ornitologiem z UG rozpoznawali różne gatunki ptaków w terenie, uczyli się budować iglo i rozpalać ognisko w różnych trudnych warunkach. Spotkali  z bursztynnikiem, zapoznawali się z metodami pracy w glinie m.in. na kole garncarskim oraz produkcją papieru czerpanego. Dzieci zwiedziły słynną "Hallerówkę" oraz Aleję gwiazd sportu we Władysławowie. Specjalnie dla nich otworzono Muzeum Rybołóstwa i Muzeum Obrony Helu.

Program wycieczki zakończył się w Pucku.

W trakcie pobytu "Błękitnej szkoły" uczniowie zaproszeni zostali do gościnnych wnętrz SP nr 3 we Władysławowie. Dzieci z obu szkół wymieniały się swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowały swoją pracę w ramach projektu "Pomorskie dobre na start". Uczniowie z Gniewina wzięli udział w konkursie z zakresu historii obrony wybrzeża oraz wiedzy o Władysławowie. W przygotowaniach do eliminacji bardzo przydały się wiadomości zawarte w specjalnej prezentacji multimedialnej "Władysławowo – dawniej i dziś" przygotowanej przez uczniów klasy V – ej z Władysławowa. Zwyciężcami zostali: pierwsze miejsce Adrian Styn, drugie Julia Rohde, trzecim miejscem mogła pochwalić się Dorota Wróblewska.

Również zespół cheerliderek ze SP nr 3 dał swój występ, dziewczynki otrzymały mnóstwo braw.

Dzieci z Gniewina z kolei  przedstawiły dwie inscenizacje bajek: "Czerwony Kapturek" oraz "Jaś i Małgosia". Przedstawienia były przygotowane w celu charytatywnym, dzieci występując  wspierały  chore dziecko w jego leczeniu i rehabilitacji. W inscenizacji bajki " Czerwony Kapturek" wystąpili:  niezwykle pięknie przygotowana  rola narratora – Przemysław Nowotarski, Czerwony Kapturek – Zuzanna Reck, Wilk – Paweł Fusowski, Gajowy – Jakub Hallmann, Śpiew – Paulina Kossakowski, Babcia – Julia Grondalska, Matka -Olimpia Lewińska, Gile - Aleksandra Podolak, Daria Gnaś, Paulina Kościelniak.

W inscenizacji bajki "Jaś i Małgosia" wystąpili: narrator: Iga Siniecka, Małgosia -Zuzanna Bagnecka, Jaś – Marcel Klarecki, Wilk – Adrian Styn, Czarownica- Julia Rohde, Duszek Leśny-Małgorzata Bohdziul, Matka-Wiktoria Funk, Ojciec – Jakub Holender, Drwal- Maciej Niewola, Śpiew, - Julia Pendowska.

W obu przedstawieniach stroną dźwiękową zajął się Grzegorz Pendowski, dekoracjami – Dorota Wróblewska i Jakub Bojanowski.

Klasa IVa z Gniewina – to klasa integracyjna, licząca 24 uczniów i wszyscy zaangażowali się w to  przedsięwzięcie.                                                                       Ewa Miezianko - Pieper