Jest to możliwe dzięki zakwalifikowaniu się do innowacyjnego programu „Youngster”, który ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich oraz ułatwienie dostępu do miejskich szkół ponadgimnazjalnych. Priorytetem w działaniach jest stworzenie wszystkim chętnym gimnazjalistom klas trzecich możliwości uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Placówki realizować będą program dzięki wsparciu z Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej) oraz Gminy Gniewino.

Zajęcia w ramach programu dla dwóch grup prowadził będzie w Gniewinie pan Mariusz Królikowski.  Dla każdej z nich (odpowiadającej umiejętnościom językowym) przewidziano 90 godzin lekcyjnych w ciągu roku szkolnego.

W ramach programu „Youngster” gimnazjaliści otrzymają bezpłatnie podręczniki (inne od używanych w szkole) i będą mieli możliwość sprawdzania wiedzy na platformie e – learningowej. Wszyscy uczniowie, kończący zajęcia, uzyskają odpowiednie certyfikaty, a najlepsi – nagrody. Dzięki udziałowi w projekcie biblioteki szkolne wyposażone zostaną  w  dodatkowe materiały edukacyjne.

Od zapoczątkowania programu w 2007 roku nauczaniem objęto ok. 17 tysięcy gimnazjalistów z ponad 210 gimnazjów z terenów wiejskich. Wyniki uczniów objętych programem „Youngster” są na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego wyższe od pozostałych. Nauczyciele prowadzący dodatkowe zajęcia wskazują ponadto na bardzo istotne, niemierzalne efekty uczestnictwa w programie – wzrost motywacji uczniów do nauki, podniesienie samooceny, większą odwagę podjęcia nauki w szkołach kończących się maturą (technika, licea).