Dzień Otwarty, który odbył się we wtorek 18 lutego 2014 roku , był doskonałą okazją do przyjrzenia się zajęciom edukacyjnym w szkole.   Rodzice obserwowali pracę nauczycieli a także swoich pociech, ich aktywność, koncentrację uwagi.

Zaproszeni goście mogli w tym dniu wziąć udział w różnorodnych zajęciach, zarówno tych w zespołach klasowych jak i indywidualnych. Każdy nauczyciel szkoły przeprowadził lekcję, na którą zaprosił rodziców uczniów.

Szkołę w tym dniu odwiedziło 83 rodziców. Najliczniej, w klasach młodszych. Wielu z nich nie tylko przyglądało się zajęciom, ale także brało w nich aktywny udział, współpracując z pedagogiem i dziećmi.

Dzień Otwarty był dla nauczycieli i uczniów normalnym dniem pracy, dlatego goście odwiedzający szkołę mieli możliwość osobistej obserwacji codziennej nauki  w SZS w Gniewinie.

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje za zaangażowanie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły.