Medal dla Gniewina

W piątek 16 maja na stadionie lekkoatletycznym Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Lekkiej Atletyce dla uczniów klas gimnazjalnych. Rywalizacja toczyła się w kategorii dziewcząt i chłopców w biegach krótkich i długich, konkurencjach technicznych – skokach i rzutach, oraz sztafetach. W zawodach tych udział wzięła reprezentacja Samorządowego Gimnazjum w Gniewinie.

Wielki sukces osiągnął uczeń III klasy gniewińskiego gimnazjum, Krzysztof Kankowski, który podczas biegu na 2000 metrów zajął III miejsce i zdobył brązowy medal.

Krzysiu na swoim dystansie uzyskał czas 6 minut i 41 sekund, co daje średni czas 3 minut i 20 sekund na kilometr. Gratulacje dla naszego medalisty są tym większe, bo bardzo rozsądnie rozegrał taktycznie swój bieg i do końca biegł w czołówce, mając szansę na medal każdego koloru. Nauczycielem wychowania fizycznego Krzysztofa Kankowskiego jest pan Semen Czubenko.

Najbliżej zdobycia kolejnych medali dla naszej reprezentacji byli: Karol Chojnacki, który w biegu na 300 metrów zajął IV miejsce i do podium zabrakło mu 0,6 sekundy oraz sztafeta 4x100 metrów w składzie Przemysław Reck, Kamil Dawidowski, Michał Okrój i Karol Chojnacki, która również zakończyła swój bieg na IV miejscu.

Uczniowie z gniewińskiego gimnazjum startowali jeszcze w biegu na 100 metrów, gdzie najlepszy wynik uzyskał Kamil Dawidowski 12.15 s i w pchnięciu kulą, tutaj najlepszym wynikiem również mógł się poszczycić Kamil Dawidowski 9,75 m. Jednak te wyniki nie przyniosły nam kolejnych medali. W skład naszej reprezentacji weszli także Michał Wierzchosławski, Damian Synowiecki i Grzegorz Blizna. Wszystkich chłopców należy pochwalić za niezwykle ambitną i sportową postawę podczas swoich występów. Kilku startujących w tych zawodach uczniów z Gniewina będzie miało okazję poprawienia swoich najlepszych wyników za rok, bo obecnie uczęszczają do II klasy gimnazjum.

Dodatkową atrakcją tych zawodów była możliwość obserwowania trenującej na bocznym boisku Anity Włodarczyk, która już niejednokrotnie w konkurencji rzutu młotem zdobywała dla Polski wiele medali i poprawiała rekord świata w tej konkurencji.

Na zawodach tych mogliśmy również spotkać byłych uczniów ze szkoły w Gniewinie. To dowód na to, że nasi uczniowie mają dobre przygotowanie sprawnościowe i z powodzeniem mogą reprezentować barwy swoich nowych szkół w zawodach powiatowych. Aleksander Jagiełło startował w konkurencji rzutu oszczepem, a Bartosz Gowiński w biegu na 2000 metrów.

Mam nadzieję, że sukces Krzysztofa Kankowskiego zachęci innych uczniów do pracy na bieżniach, skoczniach  i rzutniach lekkoatletycznych oraz reprezentowania barw gimnazjum w Gniewinie na kolejnych tego typu zawodach.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Rudźko