Młody Nobel to kampania edukacyjna, której kluczowym elementem są pikniki naukowe, które odbywają się w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Uczennica klasy IIIb gimnazjum, Paulina Jadczak relacjonuje: „Uczestniczyliśmy  w zajęciach z biologii, chemii, fizyki, kryminalistyki, pierwszej pomocy i robotyki. Dzięki studentom biologii dowiedzieliśmy się, jak oszukać nasze zmysły. Kilka osób zobaczyło swoje DNA.

Na zajęciach z chemii poznaliśmy przepis na domowe żelki, jedliśmy chrupki wyjęte prosto z ciekłego azotu.

Na fizyce głębiej poznaliśmy elektrostatykę dzięki ciekawym eksperymentom. Na warsztatach z kryminalistyki rozwiązywaliśmy zagadkę morderstwa, zbieraliśmy dowody (m.in. odciski palców).

Dzięki studentom – wolontariuszom przypomnieliśmy sobie zasady pierwszej pomocy.

Walka robotów czy taniec jednego z naszych elektronicznych kolegów uczynił warsztaty robotyki pełne śmiechu i dobrej zabawy.

Piknik na długo pozostanie w naszej pamięci i z niecierpliwością czekać będziemy na kolejną edycję  „Młodego Nobla”.

zdjęcia Paulina Zelewska