W piątek 14 marca 2014r. uczniowie  gimnazjum odwiedzili stolicę Warmii i Mazur,  miasto studentów ze słynną „Kortowiadą”, czyli Olsztyn. Wyjazd był udany i pełen atrakcji. Gimnazjaliści w ramach wycieczki zwiedzili Zamek Kapituły Warmińskiej z najstarszym narzędziem, który posłużył Mikołajowi Kopernikowi w budowie  kalendarza, spacerowali po starówce miasta, oglądali przeróżne zwierzęta w Muzeum Przyrody, wzięli udział w wykładach na temat Optyki, obejrzeli seans pt. „Dwa Szkiełka” w Olsztyńskim Planetarium. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka chemii i fizyki Grażyna Budnik. Uczestnicy wrócili do domu pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Uczniowie i nauczyciele dziękują władzom gminy za udostępnienie autokaru na wycieczkę.