W ramach przygotowań już wcześniej w szkole rozwieszono plakaty proekologiczne informujące o zbliżającej się akcji. Przed przystąpieniem do sprzątania wychowankowie zostali odpowiednio wyposażeni w rękawiczki i worki. Do ,,Sprzątania Świata” w Gniewinie, Perlinie, Mierzynie, Bychowie, Nadolu, Czymanowie i Strzebielinku włączyło się wielu uczniów i opiekunów: mgr A. Gacek, mgr S. Domaros, mgr B. Bach, mgr J. Foks -Styn, mgr M. Wirska, mgr E. Mehring, mgr D. Różańska, mgr M. Królikowski, mgr W. Calik, mgr G. Budnik, mgr M. Ladach, mgr M.Witkowska, mgr A. Kalkowska. Koordynatorami akcji w szkole są Barbara Bach i Aleksandra Kalkowska. Od lat nauczyciele i uczniowie popierają tego typu przedsięwzięcia, wierząc, że swoją postawą wpłyną na zmianę nawyków lokalnej społeczności.