Integracyjna klasa V "a"  u podopiecznych z  DPS w Strzebielinku.

Uczniowie z klasy V "a" bardzo chętnie odwiedzają pensjonariuszy DPS w Strzebielinku. W  marcu tego roku przygotowali  40 minutowy spektakl  słowno-muzyczny pt. "Na balu z Kopciuszkiem".

Dzieci w ubiegłym roku przygotowały dla pensjonariuszy „Wspomnienia  z dzieciństwa”, w ramach których przedstawili dwie bajki "Czerwony Kapturek i "Jaś i Małgosia".

Przedstawienie było  przygotowywane  ponad dwa miesiące, wykorzystano w nim, za pozwoleniem autorki, fragmenty tekstów Pani Elżbiety Śnieżko-Bielak. W choreografii wspierała nas pani Ewa Nowotarska, przy oprawie muzycznej pomógł nam Pan Mariusz Królikowski, scenografią zajęły się Panie: Swietłana Ilkiv, Aurelia Hochszulc, Izabela Bagnecka, Bernadeta Pendowska i Kornelia Fusowska, przy scenariuszu oraz przygotowaniach i składzie tekstu do druku pracowały dzielnie  uczennice: Julia Pendowska i Zuzanna Bagnecka, w choreografii -  uczennica Julia Rohde, całość reżyserowała wychowawczyni Ewa Miezianko – Pieper.

W spektaklu wystąpiła cała klasa V a: narrator – Przemysław Nowotarski, Kopciuszek-Wiktoria Funk, Książę-Jakub Hallmann, Królowa – Julia Grondalska, Król oraz prowadzenie – Adrian Styn, Macocha – Julia Rohde, Ojciec, Herold oraz śpiew – Marcel Klarecki, Siostry Kopciuszka – Haneczka – Zuzanna Bagnecka, Kasia – Julia Pendowska, Rycerz i Kupiec- Jakub Holender, Ochmistrz – Paweł Fusowski, Żołnierz i Paź – Marcin Mederski, księżniczki_ Marcepanka-Zuzanna Reck, Wrożka oraz "Księżniczka 5 sosen" – Olimpia Lewińska, „Hulajnóżka” oraz śpiew Małgorzata Bohdziul, Księżniczki Wędrowniczki – Aleksandra Podolak i Daria Gnaś, księżniczka srebrna Chmurka oraz prowadzenie – Paulina Kosakowski,  nad oprawą dźwiękową czuwał Grzegorz Pendowski.

Występ  był bardzo dobrze odbierany przez widzów, którzy nagrodzili występujących  gromkimi brawami  i podziękowaniami. Dzieci z klasy  integracyjnej V a zawsze serdecznie są goszczeni w DPS, nie braknie specjalnie dla nich przygotowanych przez pracowników  łakoci, którymi są hojnie obdarowywani. W miłej i bardzo serdecznej atmosferze uczniowie mają szansę wnieść trochę radości i dobra dla innych.

Wychowawca klasy:  Ewa Miezianko – Pieper