Piątoklasiści na zajęciach żeglarskich.

22 maja 2014 r.  piątoklasiści z Gniewina uczestniczący w projekcie ,, Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy " odbyli jednodniowe praktyczne zajęcia na wodzie  Zatoki Puckiej. Podczas spotkania zapoznawali się z tajnikami żeglarstwa, mieli okazję sterować żaglówką, uczyli się udzielania pierwszej pomocy, wiązali węzły żeglarskie oraz rozpoznawali żaglówki i statki. Wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat zagrożeń Bałtyku: śmieci, śmierci zwierząt morskich.

Działania proponowane w ramach projektu „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy" dotyczą tematyki morskiej oraz żeglarstwa, nawiązując tym samym do bogatej tradycji edukacji morskiej w regionie. Założeniem projektu jest powiązanie wiedzy zdobywanej w szkole z umiejętnościami zdobywanymi w trakcie zajęć praktycznych na wodzie.

Uczniowie zgodnie stwierdzają, że żeglarstwo jest wspaniałą przygodą, zajęcia są twórcze i bardzo atrakcyjne, rozwijają ich zainteresowania, ale wymagają także wielu działań.

Uczniowie pracując w grupach, posługując się metodą projektową przez cały rok szkolny pod opieką nauczyciela zgłębiają wybrane zagadnienie dotyczące tematyki morskiej. Gromadzą i szeregują wiedzę na dany temat, aby na koniec przedstawić ją w wybranej przez siebie, atrakcyjnej formie.