Artyści teatralni i kabaretowi spotkali się w Gniewińskim Centrum Kultury 16 i 17 maja 2014 roku w ramach

VI OTWARTEGO TURNIEJU TEATRALNO - KABARETOWEGO „WIEŻOWISKO”

Organizatorem imprezy była nasza szkoła oraz Gmina Gniewino.  Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Wioletta Majer-Szreder.

Celem Turnieju było: prezentowanie i popularyzacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów – konfrontacja  dokonań artystycznych; inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w zespole; edukacja teatralna dzieci, młodzieży i ich artystycznych opiekunów oraz widzów; zainteresowanie dorosłych ekspresją twórczą dzieci i młodzieży; integracja środowisk twórczych; popularyzacja uczestnictwa w kulturze.

Jury w składzie:

Urszula Kowalska, aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Marzena Nieczuja-Urbańska i Jerzy Gorzko z Teatru „Wybrzeże" w Gdańsku

po obejrzeniu 31 spektakli przyznało:

Nagrodę główną „GRAND PRIX" grupie teatralnej „Bambo" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi, która zaprezentowała spektakl pt. „Kaszalot" w reżyserii Anny Bronowickiej.

Kategoria teatr dziecięcy:

I miejsce -  teatr „Słoneczni Żeglarze" ze Swarzewa

II miejsce - teatr „Inspiracja" z Pucka

III miejsce - „Teatrzyk Zielona Kurtynka i Dwa Filary" z Gdyni i Szkolne Koło Teatralne z Gościcina

wyróżnienie - grupa „JBT Junior" z Bolszewa i grupa „Psoteczki" z Rumi

Kategoria monodram dzieci:

wyróżnienie za kreację aktorską - Konrad Wojtowicz z Gdyni

Kategoria teatr młodzieżowy:

I miejsce - grupa „Impuls" z Ryjewa

II miejsce - „Teatr (Nie) Nasycony" ze Słupska

III miejsce - grupa „Carpe diem"  Gdyni

wyróżnienia - grupa „Etobossy" z Gdyni, „Teatr Maska" z Darżlubia i grupa „R 12" z Rybna

wyróżnienia za kreację aktorską - Michał Graban z Pucka i Dorian Płoszyński z Bolszewa

Kategoria monodram młodzież:

I miejsce -  Natalia Szymikowska z Bolszewa

II miejsce - Adrianna Koss z Pucka

III miejsce - Wiktoria Pieper z Bolszewa, Paulina Angel z Bolszewa i Jakub Mielewczyk z Pucka

Kategoria teatr dorośli:

I miejsce - grupa teatralna „Alebabki" z Gniewina i „Teatr pod Wieżą" z Gniewina

Kategoria monodram dorośli:

I miejsce - Krzysztof Niedziela z Gniewina

II miejsce - Sebastian Gołębiewski z Bolszewa

Na zakończenie przeglądu poza konkursem wystąpiła grupa improwizacyjna „IMPRO" z Gniewina zabawiając publiczność podczas obrad jury.

Wszystkie zespoły otrzymały podziękowanie za udział oraz pamiątkową statuetkę Impreza finansowana była ze środków Gminy Gniewino oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Spektakle zamieniły scenę w  teatr humoru, emocji i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim zaproszonym teatrom za obecność a  publiczności za wspaniałe uczestnictwo.

Do następnego „Wieżowiska”...