Terenowe zajęcia z WorleyParsons dla gimnazjalistów z trzech gmin lokalizacyjnych.

WorleyParsons w ramach umowy z PGE EJ 1 sp. z o.o. na prowadzenie badań środowiskowych i lokalizacyjnych zorganizowała zajęcia, które pozwalają uczniom z gmin Krokowa, Gniewino i Choczewo poznać proces inwentaryzacji środowiska.

Przez ostatnie dwa miesiące firma WorleyParsons prowadziła program edukacyjny dla młodzieży z gmin Krokowa, Gniewino i Choczewo. Zajęcia, ostatnie już z tegorocznej serii, odbyły się 16 czerwca 2014 roku. Ich tematem była inwentaryzacja środowiska, która jest elementem badań środowiskowych poprzedzających przygotowania do budowy elektrowni jądrowej.

Prowadzący zajęcia tłumaczyli uczniom sposób prowadzenia badań środowiskowych.  Zajęcia organizowane były w taki sposób, by dzieci mogły same obserwować i odnajdywać ciekawe gatunki, które często żyją niemal za progiem ich własnego domu. Uczniowie mieli do dyspozycji profesjonalne wyposażenie do badań terenowych – czerpaki entomologiczne, lornetki, słoiki z lupą. Każde schwytane stworzenie, całe i zdrowe było potem wypuszczane na wolność. Przedtem jednak zostało dokładnie obejrzane i rozpoznane. Zajęcia te miały nie tylko formę zabawy, ale także konkursu. Wygrywała grupa, która zebrała najwięcej rzadkich gatunków. Organizatorzy zajęć mieli wiele satysfakcji widząc młodych ludzi tak zainteresowanych środowiskiem. Ochrona środowiska to jeden z głównych celów WorleyParsons, więc we wszystkich swoich działaniach kieruje się najlepszymi praktykami, które jako firma budował na swoich międzynarodowych doświadczeniach, zawsze działając zgodnie z prawem i przepisami chroniącymi środowisko.

WorleyParsons jest firmą z ponad pięćdziesięcioletnim międzynarodowym doświadczeniem w zakresie realizacji projektów w sektorze jądrowym. Spółka prowadziła projekty m.in. w Bułgarii, Rosji, Słowenii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Egipcie, Afryce Południowej, Kanadzie, Meksyku, Armenii i USA. Jako światowy lider w zakresie usług inżynieryjnych dla sektora jądrowego zdobył bogate doświadczenie wpierając duże projekty budowy nowych instalacji jądrowych. Jedno z ostatnich przedsięwzięć realizowanych przez WorleyParsons to projekt, którego celem jest uzasadnienie wyboru lokalizacji, szczególnie pod względem bezpieczeństwa, a także badania środowiska na potrzeby budowy elektrowni jądrowej Akkuyu, w Turcji.