Koncert charytatywny „Zdążyć z Pomocą edycja 4”  już za nami…..

Przy słonecznej pogodzie i dobrej zabawie zbierano pieniądze dla dwójki chorych dzieci podczas kolejnej już czwartej edycji imprezy charytatywnej „Zdążyć z Pomocą”. Jeden chłopiec o imieniu Kuba  jest  mieszkańcem Gniewina, drugi Kubuś pochodzi z Prusiewa k.Wierzchucina.

Niedziela 25 maja w „Kasztanowym Gościńcu” była  radosnym dniem pomagania bliźnim.

Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie życzliwość wielu ludzi dobrej woli, partnerów i sponsorów nie tylko z ościennych gmin i powiatów  - ale również z Trójmiasta, Łodzi i Ukrainy. Wszystkich połączyło jedno: pomoc drugiemu człowiekowi.

Z pomocą przy organizacji koncertu pośpieszyli również lekkoatleci z Trójmiasta i trenerzy narodowej kadry tradycyjnie już  z Edwardem Szymczakiem na czele.

Lokalna społeczność wykazała się bardzo dużą aktywnością i solidarnością obywatelską. Tradycyjnie też ogromną inicjatywą wykazała się parafia św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie.

Nie zabrakło nauczycieli (Jolanty Fox - Styn, Danuty Rożańskiej, Mariusza Królikowskiego, Iwony Wrońskiej, Grażyny  Budnik, Aleksandry Ciskowskiej, Anny Marzejon) i uczniów ze szkoły w Gniewinie (szczególnie aktywni to: Anna Maszota i  Przemysław Szwarc a także Emilia Warmińska  Kasia Szmidt, Magda Nadolska, Weronika Mach, Natalia Oleszek,  Małgosia Bohdziul, Weronika Malwinowicz, Patrycja Kapel, Agata Kafka, Adrian Styn, Zuzanna Bagnecka, Zuzanna Reck, Julia Grondalska, Julia Pendowska, Jakub Holender, Grzegorz Pendowski, Marcel Klarecki, Przemek Nowotarski, Kuba Hallmann, Iga Siniecka, Wioleta Semenowicz, Agnieszka Schmidt i wielu innych jeszcze wolontariuszy). Cieszy fakt, że tak dużo młodych ludzi wykazuje wartościowe postawy prospołeczne. Do organizacji przedsięwzięcia przyłączyła się rzesza społeczników (Agata Wysocka, Sylwia Oleszek, Agnieszka Ladach) z gminy Gniewino i okolicznych regionów. Prawie wszyscy właściciele mniejszych i większych  zakładów usługowych  z naszej gminy - nie odmówili swojej hojności. (np. „Kunik”, „Master Corgips”, hotel Mistral, „Grall” - Polinord, GOTiS, BS Wejherowo/Gniewino, kwiaciarnia „Laguna”, Apteka Panaceum, zakłady fryzjerskie: „Honorata”, „U Doroty”, solarium „Monika”, u „Magdy”, Sklep spożywczy Kotowicz Grażyna, Sklep P. Czynszak w Czymanowie, Sklep wielobranżowy „U Grażyny” Perlino, sklep „U Marioli”, sklep Leszek Kożyczkowski, sklep „U Maciołka”, sklep wielobranżowy Ewa Pieniążek, Bowling Gniewino, Pani R.Cechosz, stacja paliw P. Kwapuliński, Gniewińskie Przedsiębiorstwo Komunalne).

Z okolicznych szkół przyjechało bardzo dużo dzieci i młodzieży wraz z rodzicami  – był to też  swoisty wyraz solidarności w obliczu choroby. Pan Rafał Fetta z „Kasztanowego Gościńca” przygotował wiele gratisowych atrakcji sprowadzonych z całego kraju - przeznaczonych dla uczestników imprezy. Najmłodsi mogli pobawić się w dmuchanym zamku, zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej – a nawet dla wszystkich chętnych smakoszy słodyczy ogromnych rozmiarów - tort.

Do plejady gwiazd,  którzy zaszczycili nas swoją obecnością należy zaliczyć zespoły: Drossel, Farba, Limith, White Room, Red-Team z Gniewina, kabaret Kunda, Spontan, Baccara.

Gośćmi specjalnymi -  byli Tatiana Galitsyna z Ukrainy (Zwyciężczyni Mam Talent - VI ostatnia edycja) – która dała bajkowy pokaz malowania piaskiem oraz malarka stypendystka Światowego Stowarzyszenia VDMFK w księstwie Lichtenstein – Agnieszka Sapińska z Łodzi – dająca pokaz malowania obrazu „ustami” na płótnie.

Wszystkie działania miały jeden cel główny – wesprzeć w największym stopniu chorych Kubusiów. Podczas koncertu udało się zebrać 8 tys. złotych.

Koncert charytatywny „Zdążyć z Pomocą – 4 edycja” został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wszelkie formy pomocy i wsparcia.

Ewa Miezianko – Pieper

ks. Karol Ciesielski