Uczniowie klasy V a  wzorem ubiegłego roku przebywali na tygodniowym ekologicznym wyjeździe -  tym razem w " Zielonej szkole" w Schodnie.

Program pobytu był bardzo atrakcyjny - dzieci przy użyciu noktowizora tropiły bobra europejskiego, uczestniczyły w podchodach na ciekawej ścieżce dydaktycznej. Uczniowie bardzo dobrze wspominali pobyt w Muzeum Volswagena oraz wycieczkę do Szymbarka - podczas której zorganizowano ognisko, przejazd wozem drabiniastym na Wieżycę i wejście  na wieżę widokową.

Pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego przygotowali dla nich wiele atrakcji w samym Schodnie. Dzieci obejrzały pokazy sokolnika z różnymi żywymi gatunkami ptaków, uczniowie wyrabiali własnoręcznie chleb i wypiekali go w piecu chlebowym, wzięli udział także w zajęciach z zakresu badania  substancji chemicznych w żywności i wodzie.

Uczniowie już tradycyjnie przygotowali kolejne przedstawienie w celach charytatywnych. Wszyscy solidnie przygotowywali się przez prawie dwa miesiące do swojego występu. W Gminnym Ośrodku Kultury w Dziemianach tym razem  zaprezentowali spektakl „Na balu z Kopciuszkiem". Praca uczniów, piękna sceneria wykonana przy pomocy ich rodziców została doceniona gromkimi brawami dzieci z gminy Dziemiany. Młodzież z SZS w Gniewinie miała okazję zaprzyjaźnić się i zintegrować z dziećmi z pobliskiej szkoły. Dla naszych uczniów  przygotowano specjalne zajęcia sportowe i artystyczne.

Uczniowie integracyjnej klasy V a – po raz kolejny przekonali się , że "... warto pomagać". Pomogli dwójce chorych dzieci, ale także sami zostali docenieni poprzez gromkie brawa i serdeczne dla nich podziękowania.

Kolejny udany pobyt w ramach " Zielonej szkoły" – nie doszedłby do skutku – gdyby nie wsparcie całego  przedsięwzięcia przez  "King Oscar" oraz Bank Kaszubski w Wejherowie.

W imieniu dzieci, rodziców i nauczycieli składamy serdeczne podziękowania.

Wychowawca klasy : Ewa Miezianko - Pieper