Świetlica szkolna, działająca w Sali nr 35 obejmuje opieką uczniów klas IV-VI i gimnazjum. Wychowawcą świetlicy jest mgr Maria Kropidłowska-Ruc. W pozostałych godzinach opiekę sprawują także inni nauczyciele.

Pracę wychowawczą ułatwia opracowany wcześniej roczny plan pracy. W myśl założeń wychowawczych i realizacji planu zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, były przeprowadzone zajęcia dydaktyczne, praktyczno - techniczne, muzyczne, plastyczne, gry i zabawy ruchowe, gry planszowe oraz oglądanie programów TV, czytelnictwo czasopism młodzieżowych.

W codziennej pracy z dziećmi pomagamy w odrabianiu prac domowych, rozwijamy czytelnictwo, dbamy o poprawność mowy, zwracamy uwagę gdy uczniowie używają wulgaryzmów. Reagujemy na niestosowne zachowanie uczniów, pouczamy i egzekwujemy obietnice poprawy.

Wychowawcy dbają o bezpieczeństwo oraz dyscyplinę uczniów podczas ich pobytu w świetlicy oraz podczas spożywania i wydawania obiadów na stołówce szkolnej.

Współpracujemy także z wychowawcami, pedagogiem i psychologiem szkolnym, którzy przekazują nam uwagi dotyczące pracy z dziećmi. My zaś wymieniamy się naszymi spostrzeżeniami poczynionymi w świetlicy.

Wychowawca świetlicy prowadzi zajęcia z Origami. „ORIGAMI” – to sztuka składania papieru, która uczy logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia z wykorzystaniem sztuki orgiami rozwijają: myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, ułatwiają zapamiętywanie, uczą prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny. Systematycznie wykorzystanie tej sztuki podczas zajęć pozwala na doskonalenie zdolności manualnych dziecka, wzbogacanie jego wrażliwości na otaczający świat, wzbudza naturalną chęć poznania przyrody czy otaczającego świata.

Nauczyciel prowadzi także konkurs „Ortografik” dla klas trzecich. Celem konkursu jest m.in. propagowanie idei poprawnej pisowni. Świetlica współpracuje też z biblioteką prowadząc wspólne czytanie i zajęcia przy komputerach.